“Brexito” programos įgyvendinimo fone – ES šalių piliečių prašymai leisti gyventi Jungtinėje Karalystėje, dauguma jų – Lenkijos piliečiai

“Brexito” programos įgyvendinimo fone – ES šalių piliečių prašymai leisti gyventi Jungtinėje Karalystėje, dauguma jų – Lenkijos piliečiai © freephotos.cc 2019-05-30 09:58

“Brexito” situacija, kuomet Vyriausybė siūlytų maždaug 3,8 mln. ES piliečių teisę po „Brexito“ nuolat gyventi Britanijoje ir toliau kelia daugybę klausimų bei žmonių nerimą. JK  vidaus reikalų ministerijos pranešime teigiama, kad per pirmuosius keturis šių metų mėnesius, maždaug 750 tūkst. Europos Sąjungos šalių piliečių pateikė prašymus leisti gyventi Jungtinėje Karalystėje. Didžioji dauguma prašymų – iš Lenkijos piliečių – 103 tūkst., rumunai pateikė 90 tūkst., italai – 71 tūkst. prašymų. Toliau pagal prašymų skaičių rikiuojasi Portugalija ir Ispanija. 

Visuomenės pasipiktinimas dėl apmokestinamų prašymų, įtakojo JK ministrę pirmininkę Theresą May sausio mėnesį atšaukti 65 svarų (74 eurų) mokestį už prašymo pateikimą, kuris įsigaliojus „Brexitui“, būtų įvestas. 

Taip pat vykdomą “Brexito” programą vis dar lydi nežinia dėl to ar išvis JK išstos iš Europos Sąjungos, o jei taip, tai kada. JK atsiskyrimas nuo Europos Sąjungos, iš pradžių turėjęs įvykti šių metų kovo 29 dieną, šalies parlamentui atsisakant patvirtinti „skyrybų“ sąlygas, buvo atidėtas iki balandžio 12-osios, o paskui – iki spalio 31-osios. Londonas dar turi galimybę prašyti Briuselio naujo atidėjimo termino arba nuspręsti pasitraukti be sutarties, bet tai įtakotų šalies ekonomiką ir galimai kiltų chaosas prie šalies sienų.

Kaip teigia JK vidaus reikalų sekretorius, „ES piliečiai yra mūsų draugai, kaimynai ir kolegos, kurie labai prisideda prie šios šalies. Kad ir kokia būtų „Brexito“ baigtis, norime, kad jie liktų“.

Vieni iš veiksnių, 2016 m. paraginusių JK rinkėjus balsuoti už “Brexito” įgyvendinimo programą, buvo ekonominės problemos ir siekis apriboti migraciją, ypač iš rytų Europos. 

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos