Informacinių technologijų milžinė “Huawei” kaltinama neteisėtai pasisavinusi portugalų išradėjo idėją dėl telefono kameros pritaikymo

Informacinių technologijų milžinė “Huawei” kaltinama neteisėtai pasisavinusi portugalų išradėjo idėją dėl telefono kameros pritaikymo © freephotos.cc 2019-03-06 20:43

Kinijos informacinių technologijų bendrovė „Huawei“ sulaukė kaltinimų dėl telefono kameros idėjos pasisavinimo. Portugalijos išradėjas Rui Pedro Oliveira teigia, jog  jam buvo apmokėta kelionė į Kiniją susitikti ir pristatyti įmonei Huawei savo sukurtos kameros principus, galinčios fiksuoti vaizdus 360 laipsnių kampu. Tačiau po susitikimo įmonės atstovai neva nutraukė su juo bet kokią komunikaciją ir tiesiog pradėjo gaminti savo kamerą, kuri yra išties nenuginčyjamai panaši į portugalų išradėjo. 

2014 m. gegužės 28 dieną R.P. Oliveira iš Portugalijos išskrido į „Huawei“ būstinę Plano mieste, Teksase (JAV), kur buvo suplanuotas vizitas su tikslu aptarti prijungiamos išmaniojo telefono kameros galimybes, kurios paraiška beje jau buvo pateikta ir patentų biurui, tik dar nepatvirtinta. Kameros pristatymas turėjo pasisekimą, tad “Huawei” atstovai sutarė su portugalu susitikti kitą dieną ir pristatyti šio projekto esminius principus daugiau žmonių. Po savo idėjų pristatymo R.P. Oliveira grįžo į Portugaliją, o iš pradžių iš pradžių  “Huawei” atstovų rodomas didelis susidomėjimas pristatomomis techninėmis subtilybėmis dingo ir daugiau jokių žinių portugalas nesulaukė. 

Tačiau 2017 m. „Huawei“ pristačius kamerą „EnVizion 360“, jungiamą prie  išmaniojo telefono, kuria prekiaujama visame pasaulyje, portugalas neslėpė susierzinimo, kad buvo neteisėtai pasisavinta ne tik techninė kameros projekto dalis, bet ir jo įsivaizduota komunikacijos su išmaniuoju telefonu dalis.  Ir nors „Huawei“ ir R.P.Oliveiros projekte nupieštos kameros vizualiai atrodo itin panašios, tačiau to nepakanka. Be to, panašiai prijungiamų kamerų prie telefono yra sukurta ir anksčiau.  

Pirmoji paraiška patentų biurui buvo pateikta 2013 m. gegužės 9 dieną, antroji – lygiai po metų – 2014 m. gegužės 9 dieną. Šios paraiškos yra teisėtos (o dabar ir patvirtintos), o R.P.Oliveiros prijungiamų kamerų dizainas yra itin panašus į „Huawei“ išleistą kamerą. Tačiau išradėjui pabandžius susisiekti su „Huawei“ dėl  galimo patentinių teisių pažeidimo, po kelių elektroninių laiškų jis sulaukė atsakymo iš JAV padalinio teisinių reikalų skyriaus vadovų, jog jie negali daugiau bendrauti, nes portugalas neturi teisinio įgaliotinio Jungtinėse Valstijose. 

R.P. Oliveira nutarė tęsti pradėtą kovą ir siekdamas apmokėti už JAV įgaliotinio paslaugas, pardavė savo namą. Tolesnis susirašinėjimas truko beveik pusmetį, iš “Huawei“ pusės, teisinantis svarbaus vadovo išvyka ar trūkstamais parašais. Šiuo metu situacija nepasikeitusi, procesas nuolat vilkinamas, galimai tikintis, jog išradėjas pasiduos kovoje dėl patentinių teisių pažeidimo. „Huawei“ įmonės atstovai savo istorijos versijos taip ir nepateikė.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos