Portugalija Lisabona Visos naujienos

Lisabona yra miestas, kuriame galima rasti viską – nuo neprilygstamų tradicijų iki modernizmo. Įdomi istorija ir kultūra, naktinis gyvenimas, sportas, paplūdimiai ir kalnai, žavūs kaimai ir rajonai, kuriuos galima tyrinėti, ir išskirtinė virtuvė, kurią galima išbandyti – visa tai už juokingą gerą kainos ir kokybės santykį. Tai daugiakultūris centras ir puikus atspirties taškas visam likusiam gyvenimui.

Lisabona – autentiškumo kupinas miestas, kuriame seni papročiai ir senovės istorija susimaišo su kultūrinėmis pramogomis ir aukštųjų technologijų naujovėmis. Lisabona yra nesenstanti, bet mėgsta draugiją. Juk Lisabona garsėja svetingumu ir šeimynišku lankytojų priėmimu.

LANKYTINOS VIETOS LISABONOJE

Lisabona yra kosmopolitiškas miestas, geras susisiekimas ir kelios valandos kelio nuo bet kurios Europos sostinės. O pamatyti ir nuveikti yra tiek daug, todėl išskiriame labiausiai lankytinas vietas šiame mieste.

 1. Užlipkite į San Jorge pilį ir pasivaikščiokite po Alfamą
 2. Paklausykite Fado
 3. Nueikite į Terreiro do Paço
 4. Pasikelkite Santa Justa liftu
 5. Pasivažinėkite tramvajumi
 6. Aplankykite Jeronimo vienuolyną ir Belemo bokštą
 7. Paragaukite de Belém
 8. Aplankykite Okeanariumą Parque das Nações
 9. Aplankykite Nacionalinį plytelių muziejų (National Tile Museum)
 10. Vakarieniaukite Bairro Alto

KOKIE ORAI VYRAUJA LISABONOJE?

Oras Lisabonoje yra švelniausias palyginus su bet kuria kita Europos sostine. Nepaisant to, kad yra Atlanto vandenyne, klimatas panašus į Viduržemio jūros pakrantės. Vasaros temperatūra yra šilta ir kartais karšta, o žiemos yra švelnios ir drėgnos. Lisabonoje šviečia daug saulės (daugiau nei 3300 valandų per metus) ir lyja apie 100 dienų per metus.

Atlanto vandenynas veikia Lisabonos orus, daugiausia dėl netoliese esančio Persijos įlankos srauto. Šios srovės užtikrina, kad pakrantės miestas nepatirtų ekstremalių temperatūrų, kurios gali kilti centrinėje Portugalijoje ir Ispanijoje.

Vidutiniškai kasmet Lisabonoje iškrenta apie 600 mm arba 24 colių kritulių, krituliai pasiskirsto per 100 dienų per metus. Iš Atlanto vandenyno kartais gali prasiskverbti smarkios audros, o tai reiškia keletą dienų labai vėjuoto ir drėgno oro. Gali kilti smarkios liūtys, o didžiulės bangos gali stipriai smogti pakrantei.

Liepos ir rugpjūčio mėnesiais yra mažiausiai 27 dienos, kai temperatūra pakyla virš 30 laipsnių šilumos. Aukščiausia užfiksuota temperatūra per tuos mėnesius siekė virš 41 laipsnį šilumos.

KOKIOS NT GALIMYBĖS YRA LISABONOJE?

Aukščiausios kokybės nekilnojamojo turto rinka Lisabonoje šiuo metu klesti. Portugalijos ekonomika ne tik stabili ir auga, bet ir nekilnojamojo turto kainos nuolat kyla nuo 2000-ųjų. Lisabona yra labai geidžiama investicijų vieta dėl stiprios nuomos rinkos, patrauklių nekilnojamojo turto kainų ir patrauklaus klimato.

Portugalijos vyriausybė skatino užsienio investuotojus investuoti į Lisaboną, todėl ji tapo dar patrauklesne investicijų vieta. Dėl savo gyvybingos kultūros, gražių paplūdimių ir turtingos istorijos Lisabona yra įdomi vieta tapti nekilnojamojo turto investuotoju, o finansinės grąžos potencialas yra labai didelis. Lisabonoje vidutiniškai už nekilnojamojo turto kvadratinį metrą teks sumokėti 6,000 eurus.

NT galimybėmis galite domėtis paspaudę ant šios nuorodos: https://www.instagram.com/ntportugalijoje/ 

AUTOMOBILIŲ NUOMA LISABONOJE

Automobilio nuoma Portugalijoje yra geriausias ir lengviausias būdas ištirti viską, ką gali pasiūlyti šalis. Nuomojami automobiliai Portugalijoje yra prieinamos kainos, o dėl santykinai mažo dydžio jis yra puikus kelionės pasirinkimas.

Porte ir Lisabonoje yra nemokama automobilių stovėjimo aikštelė, tačiau kai kurių rasti turistui greičiausiai bus beveik neįmanoma. Vietoje to, dauguma automobilių stovėjimo aikštelės gatvėse Lisabonoje yra mokamos ir valdomos naudojant monetų skaitiklius. Valandos įkainiai svyruoja nuo 0,80 iki 3 eurų per valandą, priklausomai nuo vietovės. Kai kuriose pažymėtose vietose yra nemokama automobilių stovėjimo aikštelė nuo maždaug 19:00 iki 9:00.

Greičio apribojimai Portugalijoje yra panašūs kaip ir daugelyje Europos šalių:

 1. Miesto zonos: 50 km/val.,
 2. Regioniniai keliai: 90 arba 100 km/val., priklausomai nuo kelio ženklų,
 3. Greitkeliai: min 50 km/val. ir maks. 120 km/val.
 4. Vairuotojai, turintys vairuotojo pažymėjimą trumpiau nei vienerius metus, neturi viršyti 90 km/val. arba bet kokio mažesnio greičio, nustatyto konkrečiame kelyje.

Viena patikimiausių nuomos bendrovių yra https://www.centauro.net/

METRO NAUDOJIMASIS LISABONOJE

Lisabonoje esantis metro yra nebrangus ir dažnai greičiausias būdas keliauti po miestą. Metro stotys lengvai atpažįstamos pagal didelius „M“ ženklus. Stotys patogiai išsidėsčiusios visame mieste, užtikrinančios pasiekiamumą turistams ir vietiniams gyventojams.

Lisabonos metro informacija ir žemėlapis https://www.metrolisboa.pt/en/

VIEŠBUČIŲ REZERVACIJA LISABONOJE