Portugalija Porto Visos naujienos

Porte yra šimtmečių senumo architektūra, sudėtingomis plytelėmis išklotos bažnyčios ir pastatai bei vieni geriausių maisto ir gėrimų Europoje. Portas yra gyvybiškai svarbus prekybos uostas tarp derlingų Šiaurės Portugalijos slėnių ir likusio pasaulio. Douro upė teka žemyn iš Ispanijos kalnų ir teka per miestą į Atlanto vandenyną, istoriškai atlikdama gyvybiškai svarbų vaidmenį miesto ekonomikoje ir šalies istorijoje.

Portas vilioja keliautojus iš viso pasaulio, ieškančius nepamirštamų kelionių įspūdžių. Portas – spalvingas, į UNESCO sąrašą įtrauktas miestas, siūlantis autentišką portugališko gyvenimo gabalėlį. Tempas čia yra daug lėtesnis nei kituose miestuose. Čia galite mėgautis kava prie upės arba vangiai klajoti gražiomis gatvelėmis.

LANKYTINOS VIETOS PORTE

Porte galima aplankyti daug ir įvarčių vietų bei patirti neišdildomą įspūdį. Pateikiame jums dešimt labiausiai lankytinų vietų šiame mieste sąrašą.

  1. Ponte de Dom Luís
  2. Douro upė
  3. Cais da Ribeira
  4. Torre dos Clérigos
  5. Porto katedra (Se Catedral)
  6. Porto akcijų biržos rūmai (Palacio da Bolsa)
  7. Šv. Pranciškaus bažnyčia (Igreja de São Francisco)
  8. Dragão stadionas
  9. Sielų koplyčia (Capela das Almas)
  10. Santa Klaros bažnyčia

KOKIE ORAI VYRAUJA PORTE?

Porte yra keturi švelnūs sezonai: nuo sauso ir patogiai karšto iki vėsaus ir drėgno su nuolatiniais krituliais. Nuo kovo iki gegužės mėnesio Porte pavasariai yra šilti, bet stebėtinai nenuspėjami – vidutinė aukšta temperatūra pakyla nuo 16 laipsnių šilumos kovo mėnesį iki 17 laipsnių šilumos balandį ir iki 19 laipsnių šilumos gegužę, o krituliai dažni, bet vidutiniai. Temperatūra daugiausia priklauso nuo kaprizingos saulės, kuri kartais gali degti pakankamai karšta, kad paskutinį pavasario mėnesį gerokai viršytų įprastą vidurkį: su 8 valandų saule per dieną.

Per keturis mėnesius, nuo birželio iki rugsėjo pabaigos, vasaros Porte yra labai šiltos, tačiau retai kaitrios arba per sausos, atsižvelgiant į vandenyno vėją. Šiuo laikotarpiu gausu saulės spindulių, retai iškrenta krituliai, o rekordiškai aukšta temperatūra dažnai siekia 30 laipsnių šilumos.

KOKIOS NT GALIMYBĖS YRA PORTE?

Porto miestas turi daug ką pasiūlyti, o nekilnojamojo turto pirkimas Porte gali būti investicija visam gyvenimui. Portas yra šiaurinėje Portugalijoje. Miestas yra žinomas dėl savo gyvybingos kultūros, visame pasaulyje žinomų vynų, turtingo paveldo ir nuostabios architektūros. Porte ir jo apylinkėse taip pat yra daug gražių paplūdimių.

Porte yra daug skirtingų ypatybių turinčių rajonų. Geras dalykas yra tai, kad yra namų kiekvienam biudžetui. Kai kuriuose rajonuose vidutinės namų kainos yra 2000 eurų už kvadratinį metrą, o kai kuriose – apie 3500 eurų.

Per daugelį metų Porto investicijų į nekilnojamąjį turtą paklausa auga ir šiuo metu dėl žemų kainų ir didelės paklausos Porte yra daug tarptautinių pirkimo galimybių. Portas taip pat yra naujų pramonės šakų, tokių kaip kultūros sektorius, centras. Taigi visame mieste galite pamatyti tiek komercinių, tiek gyvenamųjų namų plėtrą. Atsižvelgiant į aukštas kainas kitose geriausiose Europos vietose, kainos yra prieinamos.

NT galimybėmis Porte galite domėtis paspaudę ant šios nuorodos: https://www.instagram.com/ntportugalijoje/ 

AUTOMOBILIŲ NUOMA PORTE

Išsinuomoti automobilį Porte būtina, jei norite visapusiškai ištirti miestą ir jo apylinkes. Porte yra daug ką nuveikti ir lankytinų vietų. Nuomojamų automobilių kainos skiriasi priklausomai nuo paklausos. Tai reiškia, kad kuo daugiau žmonių ieškos automobilių nuomai, tuo didesnės bus kainos, todėl jį geriausia yra užsisakyti kaip įmanoma anksčiau.

Greitkeliai Porto mieste yra itin saugūs – danga dažniausiai nepriekaištingos būklės, o eismo juostos gana didelės ir gausios. Dauguma žmonių važiuoja nepaisydami greičio ir atlieka drąsius manevrus, ypač greitkeliuose. Tikrai neturėtumėte dėl to jaudintis ir priimti tai kaip kultūrinį bruožą.

Viena patikimiausių nuomos bendrovių yra https://www.centauro.net/

METRO PORTO MIESTE

Metro yra vienas iš labiausiai paplitusių būdų keliauti Porte. Tinklas apima daugybę miesto rajonų ir net skirtingas apskritis. Tai patogus, švarus ir paprastas būdas pasiekti norimas vietas.

6 skirtingos linijos ir daugiau nei 80 stočių (ir vis daugėja) sudaro metro Porte. Daugelis stočių yra gatvės lygyje ir neturi absoliučiai jokių kliūčių įlipti. Reikia atminti, kad prieš įlipant į metro reikia patvirtinti kelionės bilietą.

Viešnagės metu jums reikės tik vienos Andante kortelės (0,50 €), kurią apmokestinsite tiek kelionių, kiek jums reikės. Viena kelionė jums kainuos 1,20 €, o perkant 10 kelionių iš karto, 1 papildomai gausite nemokamai.

Metro informacija Porte šioje nuorodoje https://en.metrodoporto.pt/pages/396

VIEŠBUČIŲ REZERVACIJA PORTE