13 gražiausių Portugalijos miestų ir miestelių

13 gražiausių Portugalijos miestų ir miestelių © Pexels 2020-10-17 16:22

Europos turizmo industrijai susiduriant su pasaulį sukrėtusia COVID-19 pandemija ir dėl jos daugelyje valstybių paskelbtais apribojimais, siūloma prieš planuojant kelionę pasitarti su gydytoju, vadovautis paskelbtomis rekomendacijomis ir atlikti šalies, į kurią ketinate keliauti, vietinių suvaržymų analizę.

Portugalijos dydis lyginat su Jungtine Karalyste viso labo siekia 38%, todėl galite likti labai maloniai nustebinti sužinoję, kad gražiausiuose šios šalies kampeliuose glūdi įspūdingais kultūros paveldais tituluojami objektai ir natūralios gamtos stebuklai, kurie privers jus netekti žado.

Portugalija gali pasiūlyti viską, ko tik užsigeisti galėtų užkietėjusio keliautojo širdis: mylių mylias smėlėtų paplūdimių, kunkuliuojančias ir niekada nemiegančias siauras senamiesčių gatveles, kuriose ruošiami tradiciniai kulinarijos šedevrai, plačius laukus nuklojusius vynuogynus ir kultūra alsuojančius miestus ir miestelius, kuriuose galima pajusti tikrą ir autentišką Portugalijos dvasią.

Obidos
Viduramžių dvasia alsuojantis Obidos miestelis, įsikūręs tarp mūrinių pilies sienų. Tai puiki vieta sustojimui kelionės Portas – Lisabona metu. Planuodami pasivaikščiojimą takeliais ir tuneliais nepamirškite stabtelti ir paragauti tradicinio šio miestelio gėrimo – vyšnių likerio Ginja – patiekiamo šokoladiniame puodelyje.

Aveiro
Dar viena ideali stotelė, keliaujantiems Lisabona - Portas keliu. Aveiro miestas dar vadinamas portugališkąja Venecija dėl žymiųjų savo kanalų ir jais plaukiojančių žvejybinių gondolų, tradiciškai vadinamų moliceiromis. Savo kelionės kursą pakreipę tik šiek tiek piečiau, turėsite progą pasigrožėti dryžuoto fasado spalvotaisiais nameliais, nuklojusiais Costa Nova paplūdimius.

Talasnal
Portugalijos centrinėje dalyje apstu mažų miestelių, pastatytų iš autentiškos uolienos, vadinamos schist. Talasnal miestelis yra labai mėgstamas užsienio turistų dėl savo išsidėstymo aukštame Serra da Lousã kalnų masyve, apsuptame pušų. Tai ideali stotelė tarp rytinio žygio po aplinkines miškingas kalvas mėgaujantis atsiveriančiu kraštovaizdžiu.

Sintra
Apsilankymas Portugalijoje neįsivaizduojamas be dienos išvykos į Sintra miestelį, buvusią karalių ir didikų vasaros rezidenciją, ir be viešnagės ant vienos iš miestelio kalvų įsitaisiusiuose įspūdinguosiuose Palacio da Pena rūmuose. Tarp Sintros kalnų pasislėpę glūdi ir kiti kultūros paveldo stebuklai, vienas kurių - Maurų pilis. Šioje vietovėje taip pat yra daugybė vėjuotų sidabrinių paplūdimių, su vienu ryškiausių  - Adraga, baltojo smėlio paplūdimiu su dantytomis uolienomis.

Azenhas do Mar
Miestelis, įsikūręs ant Atlanto vandenyno uolų atbrailos, dėl įspūdingo pakrantėje stūksančių uolienų ir jas besidaužančių bangų vaizdo yra laikomu nuosavu Itališkuoju Rivjeros perlu -  Cinque Terre nacionaliniu parku. Tai puiki pakeliui laukianti stotelė, keliaujantiems iš Lisabonos ar lengvai derinama su apsilankymu Sintros miestelyje.

Monsanto
Vienas unikaliausių Portugalijos miestelių, kuriame daugybė statinių įsitaisę tarp ir ant milžiniškų akmens riedulių. Būtinai apsilankykite pilyje, stūgstančioje ant miestelio kalvos viršukalnės ir mėgaukitės nuo ten atsiveriančiais kvapą gniaužiančiais vaizdais, harmonija alsuojančiu žmogaus rankomis sukurtų konstrukcijų susiliejimu su samanomis apaugusiais akmenimis, menančiais priešistorinius laikus.

Estremoz
Iš tiesų, tai ne vienas, o du viename: sienų masyvu apjuostas miestelis, kurio susikūrimas siejamas su XIII amžiumi, o sustiprinimas, įkuriant jo žemutinę dalį, mena XVII amžių. Estremoz miestelis žinomas dėl savo senove alsuojančių marmuro statinių, todėl atidžiai stebėkite jus supančią aplinką: tiek slenksčius, tiek parduotuves ar net grindinį.

Santana
Madeiros sala gali pasiūlyti kelionių ištroškusiems asmenims ne vieną įspūdingą miestelį, bet Santana yra laikomas vienu ryškiausių iš jų visų dėl išskirtinių raudonos, baltos ir mėlynos spalvų namelių šiaudiniais stogais. Apsilankykite šiuose nameliuose įkurtose amatų krautuvėlėse ir patyrinėkite netoliese atsiveriantį reljefą: vynuogynus, uolėtą pakrantę ir žaliąsias pasivaikščiojimo trasas -  „Parque Florestal das Queimadas“ levadas, kalnuose įrengtas drėkinimo sistemas, kurių dirbtiniais laistymo kanalas, nutiestais visoje saloje, vanduo tiekiamas iš kalnų į gyvenvietę.

Favaios
Keliaudami Alto Douro vyno regionu savo kelyje galite sutikti ne vieną įspūdingą miestelį, o Favaios yra tobula vieta sustoti norint pasimėgauti užkandžiais ir saldžiu vynu. Būtinai stabtelkite kepyklėlėje, kad padegustuotumėte tradicinės keturių kampų duonos. Jūsų apsilankymo lauks ir „Pão e Vinho“ (duonos ir vyno) muziejus, kuris neįprasta skonių palete praturtins jūsų dieną.

Tavira
Vieša paslaptis, kad užsienio turistai dievina pietinį Portugalijos regioną – Algarvę, kuriame įsikūręs yra ir Taviros miestelis, išsidėstęs abiejuose vaizdingos Gilano upės žiočių pusėse. Apžiūrėję šį viduramžių kultūra alsuojantį baltos spalvos pastatų miestą, eikite į netoliese esančius Tavira smėlėtus paplūdimius, nusidriekusius per visą salos ilgį.

Ericeira
Šis miestelis tituluojamas banglenčių sporto sostine. Aplankę šią vietą, galėsite patys susipažinti ir patirti šio Portugalijos kurorto kuriamą bangų skrodimo kultūrą, o kartu ir pasimėgauti kvapą gniaužiančiais vaizdas, atsiveriančiais nuo skardžio virš jūros.

Nordeste
Paslaptingasis Azorų salynas yra laikomas gražiausiu ir egzotiškiausiu žemėje. Nordeste miestelis San Migelio saloje yra paskendęs vėjo gūsiuose ir nutolęs nuo aplinkinių miestelio, o netoliese, ant kalno, stovi Arnelio švyturys, lydintis laivus į tolimas keliones. Nepamirškite turo po miestelį metu aplankyti ir įspūdingos San Jorge bažnyčios.

Marvao
Marvao miestelis įsikūręs pietiniame Portugalijos regione, Alenteže, tarp kalvų masyvų ir vynuogynų plantacijų netoli Portugalijos ir Ispanijos sienos. Ant kalno viršūnės iškilęs miestelis virš „Parque Natural da Serra de São Mamede“ kraštovaizdžio su įspūdinga pilimi ir sienų įtvirtinimais. Viešnagės metu būtinai nepamirškite pasimėgauti taure vietinio tradicinio vyno ir parvežti vieną butelį lauktuvių. Alentežo regionas savo svečiams gali pasiūlyti platų vyno rūšių pasirinkimą, nors tarptautinėje rinkoje jis nėra gerai žinomas.

 

Tikitės malonios patirties degustuojant vyną? Norite susipažinti su senovinių pilių istorija? Trokštate skrosti bangas ar dalyvauti įspūdžių kupiname žygyje? O gal tiesiog atsipalaiduoti ir atsiriboti nuo skubančio pasaulio? Portugalija gali pasiūlyti tobulą miestą, tenkinantį kiekvieno poreikius. Nesvarbu, ar tai būtų saulėta Algarvės pakrantė, atokios Portugalijos kalvos, ar Alto Douro vynuogynų plantacijos, Portugalijoje visada yra miestelis ar keli, laukiantys jūsų viešnagės.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos