Artėjančių Portugalijos visuotinių rinkimų fone – premjero pažadai atsistatydinti

Artėjančių Portugalijos visuotinių rinkimų fone – premjero pažadai atsistatydinti © freephotos.cc 2019-05-04 23:25

Ginčo dėl įšaldytų Portugalijos mokytojų atlyginimų fone – šalies premjero Antonio Costa pažadas atsistatydinti. 

Nesutarimai dėl įšaldytų mokytojų atlyginimų įsiplieskė artėjant Portugalijoje gegužės 26-ąją vyksiantiems Europos Parlamento, ir spalio 6-ąją organizuojamiems parlamento rinkimams. A. Costa pareiškė, kad atšaukus mokytojų algų įšaldymą, smarkiai išaugs biudžeto metinės iišlaidos – jos gali padidėti 800 mln. eurų, todėl žlugtų pastangos subalansuoti biudžetą. 

Po derybų su šalies prezidentu A. Costa spaudos konferencijoje pareiškė, kad ketina atsistatydinti, jeigu parlamentas pritars įstatymui, nutrauksiančiam mokytojų atlyginimų įšaldymą. 

Ketvirtadienį parlamento Švietimo komitetas metu pritarė, kad mokytojų algų įšaldymas būtų atšauktas. Tokiam siūlymui nepritarė tik valdantieji socialistai. Kaip skelbiama Portugalijos žiniasklaidoje, maždaug gegužės  15-ąją planuojamas balsavimas, kuomet parlamentas dar turės priimti šį teisės aktą. 

Premjeras pareiškė, kad galimybė pakelti atlyginimus atsirastų tik jeigu būtų padidinti mokesčiai. 

Portugalijoje vyravusios krizės metu, biudžeto deficitas, kuris vienu metu buvo išaugęs iki 11 proc. bendrojo vidaus produkto, buvo beveik panaikintas, kuomet vyriausybė atsisakė griežto taupymo.

Tarp 36 Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šalių Portugalijos mokytojų atlyginimai mažesni tik lyginant su Liuksemburgo pedagogų atlyginimais, vertinant panašaus išsilavinimo lygio specialistų uždarbius kiekvienoje šalyje. 

2018 metų biudžete vyriausybė buvo numačiusi priemonę, leidžiančią valstybei skaičiuojant atlyginimus neatsižvelgti į iki 10 metų darbo stažo. Portugalijoje mokytojai buvo prieš tokią priemonę ir rengė masinius gatvių protestus. Taip pat sukilo ir slaugytojų, policininkų ir kitų valstybinio sektoriaus darbuotojų profesinės sąjungos, reikalaudamos aukštesnių atlyginimų. 

Opozicijai atstovaujančios partijos tokius premjero A. Costos veiksmus vertina kritiškai ir kaltina kurstant politinę krizę prieš artėjančius rinkimus.  Kaip teigia Portugalijos politologai, tikimybė, kad premjeras iš tiesų atsistatydins, yra labai nedidelė. Portugalijoje artėja Europos bei visuotiniai rinkimai, tad atsistatydinti socialistams būtų nenaudinga.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos