Europą toliau alins pragariški karščiai

Europą toliau alins pragariški karščiai © freephotos.cc 2019-07-23 21:37

Virš Europos skrieja nauja pragariško karščio banga. Hidrometeorologų atliktų tyrimų metu paaiškėjo, kad šių metų birželis buvo užfiksuotas kaip karščiausias pasaulyje nuo pat stebėjimų pradžios. Termometrų stulpeliai skirtingose Europos vietoje mušė rekordus, vietomis viršijo ir 40 laipsnių karščio. 

Gelbėdamiesi nuo karščio, daugelis žmonių masiškai okupavo paplūdimius. Deja, tai įtakojo išaugusį skenduolių skaičių Baltijos regione bei Prancūzijoje. 

Kaip skelbia meteorologų prognozės, artimiausiu metu karščio šleifas vėl nusidrieks per Europą. Karštas oras juda iš šiaurinės Afrikos ir Viduržemio jūros link Ispanijos, o dalis šių masių slenka ir į Prancūziją bei Jungtinę Karalystę.

Artėjantys karščiai gąsdina ir tokias šalis kaip Jungtinė Karalystė ar Skandinavijos šalys, kuriose tokia temperatūra yra neįprasta. Trečiadienį ir ketvirtadienį temperatūra pasieks piką, kai kur įprastinę temperatūrą viršijant 10–15 laipsnių. Toks karštis kai kuriose šalyse įtakoja ir miškų gaisrus. Ispanija ir Portugalija jau skambina pavojaus varpais dėl didelės gaisringumo rizikos, pasitelktos ugniagesių pajėgos. 

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos