Europos Sąjungos šalyse galėsime skambinti už mažesnę kainą, nei iki šiol

Europos Sąjungos šalyse galėsime skambinti už mažesnę kainą, nei iki šiol © freephotos.cc 2019-05-13 23:08

Europos Komisija (EK) patvirtino maksimalius tarptautinių skambučių ir SMS žinučių įkainius, įsigaliosiančius nuo gegužės 15 d. Tarptautinio skambučio į kitą ES šalį minutės kaina – ne daugiau kaip 19 centų (be PVM), o SMS – ne daugiau kaip 6 centai (be PVM). Šios naujos tarptautinių skambučių ir SMS kainų “lubos” yra Bendrijos telekomunikacijų taisyklių pertvarkos dalis. 2017 m. birželį buvo panaikinti tarptinklinio ryšio mokesčiai. 

Šiuo metu galiojančios kainos yra kiek aukštesnės – skambutis Telia“ vartotojams į  daugelį ES šalių kainuoja 57 centus, „Tele2“ klientams – apie 54 centus už minutę, o „Bitės“ klientams – 23 centus už minutę. SMS į užsienį siuntimas brangiausiai atsieina “Telia“ vartotojams – 35 centus, Tele2“ klientai moka 14 centų, “Bitės“ – 7 centus.

Iki šiol ES šalyse vidutiniškai skambučio viduje kaina buvo tris kartus, o standartinė SMS žinutės  viduje kaina – du kartus didesnė negu kaina savoje šalyje.  

Kaip teigia EK pirmininko pavaduotojas, atsakingas už bendrąją skaitmeninę rinką, atnaujintos telekomunikacijų taisyklės sudarys geresnes sąlygas ES konkurencingumui didinti bei padės sprendžiant europiečių vis didėjantį internetinio ryšio poreikio klausimą. 

Pabrėžiama, jog šie įkainiai taikomi tik privatiems klientams, tuo tarpu verslo sektoriui ši nauja kainų “lubų” redakcija nebus taikoma. 

Nauja taisyklių redakcija įsigalios nuo gegužės 15 d. ir šios kainų “lubos” galios visose 28 ES šalyse, greitu metu jos įsigalios ir Norvegijoje, Islandijoje bei Lichtenšteine.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos