Į pasaulines jaunimo dienas užsiregistravo daugiau nei pusė milijono žmonių, pirmasis – popiežius Pranciškus

Į pasaulines jaunimo dienas užsiregistravo daugiau nei pusė milijono žmonių, pirmasis – popiežius Pranciškus © Pexels 2023-04-28 19:33

Pasaulinių jaunimo dienų Lisabonoje organizatoriai neslepia, kad širdys pradeda plakti stipriau, jaudulio ir adrenalino vis daugiau – balandžio 23 dieną buvo peržengtas 100 dienų slenkstis iki šio didelio renginio, kuriam rengtasi keletą metų, pradžios ir likusios dienos ištirps neabejotinai greitai. Pasak organizatorių, išankstinių registracijų, kurios tęsiamos, skaičius pasiekė 550 000. Pirmasis simboliškai užsiregistravo popiežius Pranciškus.

„Laukiame daug jaunų žmonių iš viso pasaulio, iš anksto registravosi praktiškai visų valstybių atstovai. Mes labai džiaugiamės matydami, kad tai bus iš tiesų tarptautinis susitikimas, kuriame bus daug kultūrinės ir geografinės įvairovės“, – Portugalijos katalikų žinių interneto svetainei „Ecclesia“ sakė Duarte Ricciardi, organizacinio komiteto vadovas, koordinuojantis apie 150 savanorių komandą.

Erdvė, kurioje pirmosiomis rugpjūčio dienomis įvyks keli pagrindiniai PJD susitikimai – inauguracinės Mišios, kurioms vadovaus Lisabonos arkivyskupas ir patriarchas, susitikimas su popiežiumi ir Kryžiaus kelio apeigos, yra Eduardo VII parkas pačiame Lisabonos mieste, užimantis apie 26 hektarų plotą. Pasak D. Ricciardi, bus užpildytas ne vien šis parkas, bet ir į jį vedančių alėjų prieigos. Be to, įsirašymas į Pasaulines jaunimo dienas tęsis kone iki paskutinės minutės, žinant, kad ne visi gali planuoti savo laiką iš anksto. Be to, bus ir neužsiregistravusių dalyvių. Vis dėlto tie, kurie nori gauti nakvynės vietą Lisabonos ar aplinkinių vyskupijų parapijose, piligrimo kortelę, maisto ir transporto kuponus, būtiną informaciją, kviečiami užsiregistruoti, paragino pasaulinio jaunimo sambūrio organizatorius.

Be pagrindinių susitikimų Eduardo VII parke, primena D. Ricciardi, programoje numatyta šimtai kitų – muzikos, šokių, sporto renginių, parodų, maldos susitikimų. Vien Lisabonoje yra skirta 80 erdvių pasaulinio jaunimo sambūrio renginiams, kuriais norima parodyti visus Bažnyčios veidus, Bažnyčios skirtingumą ir vienumą tuo pat metu. Renginius planavo ne vien portugalai – buvo paprašyta ir gauta idėjų iš viso pasaulio jaunų katalikų, iš visų penkių žemynų. Pasak organizatorių, Bažnyčioje vietos yra kiekvienam, ir kiekvienas gali atrasti tai, ko ieško.

Giliausioms jaunuolių paieškoms bus skirtos dvi specialios erdvės – „Džiaugsmo miestas“, kuriame jaunuoliai galės susipažinti su įvairiais katalikiškais judėjimais, asociacijomis, bendruomenėmis, vienuoliniais ordinais, bažnytiniais projektais. Jaunuoliai galės klausti, diskutuoti, išgirsti liudijimų apie tai, kaip ir kur galima susitikti su Kristumi ir ką reiškia pasakyti jam „Taip“.

O šalia įrengtoje kitoje erdvėje bus kviečiama iš arčiau susipažinti su Gailestinguoju Kristumi per susitaikymo sakramentą. Įvairių Portugalijos kalėjimų globotiniai pagamino 150 klausyklų, kuriose budės įvairiomis kalbomis kalbantys kunigai, pasirengę suteikti atleidimą.

Toks didelis renginys yra iššūkis ir pačiam Lisabonos miestui, kurio gyventojų skaičius Pasaulinių jaunimo dienų metu, rugpjūčio 1–6 dienomis, galima sakyti, padvigubės. Balandžio 22 d. popiežius Pranciškus priėmė Lisabonos merą Carlosą Moedasą. Po susitikimo meras savo tviterio paskyroje paskelbė trumpą popiežiaus kreipimąsi, įrašytą išmaniuoju telefonu, į Lisabonos gyventojus.

„Noriu pasveikinti jus, Lisabonos gyventojai, kurie taip sunkiai dirbate rengdami šį jaunimo susitikimą. Džiaugiuosi galėdamas grįžti į Lisaboną, į Portugaliją. Džiaugiuosi dėl to, ką darote. Ir atleiskite man už būsimą sumaištį mieste“, – kalbėjo Pranciškus. Jis iš anksto dėkojo už būsimą svetingumą ir už širdžių atvirumą.

„Linkiu jums visokeriopo gėrio. Tegul Dievas jus laimina ir duoda jėgų eiti pirmyn. Ačiū už visą darbą“, – pridūrė popiežius.

Viena vertus, daugiau nei pusė milijono – kuris gali tapti ir milijonu – piligrimų Lisabonos gatvėse tikrai kels sumaištį, kita vertus, tai bus galimybė miesto ekonomikai, jei tik bus tinkamai pasirengta. Portugalijos katalikų interneto svetainė „Ecclesia“ informuoja, kad Krikščionių verslininkų ir vadybininkų asociacija gegužės 3-iąją Lisabonoje rengia pietus su debatais tema „Kaip įmonės gali dalyvauti Pasaulinėse jaunimo dienose 2023“, kuriuose dalyvaus ir pagrindiniai šių dienų atsakingieji.

Galima pridurti, kad dalis jaunuolių atvyks anksčiau ir liepos 26–31 d. apsistos vienoje iš 17-os Portugalijos vyskupijų, dalyvaus šių vyskupijų parengtose programose. Šios programos vadovaujasi penkiomis gairėmis: svetingumau, atradimu, misija, kultūra, siuntimu. Didžiumą jaunuolių savo namuose priims parapijų šeimos, jos kartu su jais įsitrauks į įvairias veiklas. Tikimasi, kad Pasaulinės jaunimo dienos taps gaivinančia tikėjimo džiaugsmo švente ne vien jų dalyviams, bet ir Bažnyčiai Portugalijoje.

Šaltinis: bernardinai.lt

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos