Įsigaliojo nauji reikalavimai vykstantiems iš Portugalijos į Lietuvą

Įsigaliojo nauji reikalavimai vykstantiems iš Portugalijos į Lietuvą © Pexels.com 2021-11-29 21:52

Portugalija pateko į paveiktų šalių sąrašą ir priklauso raudonąjai zonai, o nuo šio pirmadienio visi atvykstantys iš šios šalies, kurie neturi skiepų paso ar nėra persirgę COVID-19 liga turės izoliuotis. Visos priemonės skirtos prevencijai nuo naujos ir potencialiai pavojingesnės viruso versijos, kuri aptikta Pietų Afrikoje. 

Tiesa, kol kas apie atmainą daug informacijos nėra ir kol kas daugiau spėliojimų, tačiau ji kelia daug nerimo mokslininkams, kurie mutaciją pavadino B.1.1.529.

Kol kas visos atmainos atsiranda mažiausiai pasiskiepijusiuose šalyse kaip Indija ar Afrikos žėmyno valstybėse, kur virsuas gali plisti lengvai kaip ir mutuoti. 

Atvykėliams iš raudonos zonos šalių kaip Portugalija, kurie nėra pasiskiepiję ar persirgę turės atlikti privalomą tyrimą prieš kelionę ir 10 dienų izoliuotis atvykus. 

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad šiuo metu rekomenduojama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių ir pasirūpinti apsauga - pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos, o tai jau padariusiems - laiku užsiregistruoti sustiprinančiajai dozei.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos