Kontrolė dėl įvažiavimo į Prancūziją pratęsta iki spalio 31 d., įvardintos išimtys

Kontrolė dėl įvažiavimo į Prancūziją pratęsta iki spalio 31 d., įvardintos išimtys 2020-05-13 13:25

Kaip praneša Lietuvos ambasada Prancūzijoje dėl COVID-19 viruso pandemijos Prancūzija pratęsė sienų su ES šalimis, Šengeno erdve ir Jungtine Karalyste kontrolę iki š. m. spalio 31 d.

Prancūzijos Vyriausybės gegužės 11 d. sprendimu iki š. m. birželio 15 d. draudžiamas užsieniečių atvykimas į šalį, išskyrus šiuos griežtai apibrėžtus atvejus:

1) vykimas tranzitu (jei turite pravažiuoti Prancūziją, kad grįžtumėte namo į savo rezidavimo šalį);
2) turite rezidento statusą Prancūzijoje (t. y. oficialiai gyvenate šioje šalyje);
3) vykdomas prekių gabenimas;
4) sveikatos pareigūnų atvykimas kovai su COVID-19 virusu;
5) esate pasienio darbuotojas (pranc. travailleur frontalier);
6) orlaivio ar krovinio gabenimo įgula vyksta į savo išvykimo punktą;
7) diplomatinių atstovybių ar tarptautinių organizacijų, įsikūrusių Prancūzijoje, personalas;
8) asmenys, keliaujantys savo vaikų priežiūros, mokymo ir pan. tikslais (leidimas galioja nuo š. m. gegužės 11 d.).

• Prancūzijos Vyriausybė taip pat rengia atskirą instrukciją, pagal kurią aukščiau minėtų išimčių sąrašas būtų taikomas:
- žemės ūkio sezoniniams darbuotojams iš ES šalių, turintiems darbo sutartį su įmone, įsikūrusia Prancūzijoje;
- komandiruojamiems darbuotojams, ES šalių piliečiams, kurių komandiruotė negali būti atidedama ir yra ekonomiškai pagrįsta motyvuotu darbdavio paaiškinimu.

Informuosime, kai tik bus gautas patikslinimas dėl minėtų dviejų punktų.

Vykstantys į Prancūziją ar keliaujantys per jos teritoriją tranzitu privalo su savimi turėti užpildytą specialią pažymą (gali būti parašyta ir ranka):

Pažymos forma prancūzų k.: https://bit.ly/3c1IaWS
Pažymos forma anglų k.: https://bit.ly/3b1wDXw
Elektroninė pažymos forma: https://media.interieur.gouv.fr/deplacement-vers-france-cov…

Pastaba: atnaujintą pažymos formą, į kurią bus įtraukti aukščiau paminėti 8 ir 9 punktai, Prancūzijos vidaus reikalų ministerija planuoja paskelbti savo internetinėje svetainėje (www.interieur.gouv.fr) artimiausiu metu.

Vykstantiems į Prancūziją ar keliaujantiems per jos teritoriją tranzitu privaloma su savimi turėti dokumentus, pagrindžiančius jų teisę įvažiuoti į Prancūziją (pvz., nuolat Prancūzijoje gyvenantys asmenys gali pateikti savo vardu sudarytos darbo sutarties, būsto nuomos, telefono ar elektros tiekimo sutarties kopiją ar sąskaitą).

Iš ES šalių, taip pat Jungtinės Karalystės, Šveicarijos, Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos, Andoros, Monako, Vatikano, San Marino atvykstantiems asmenims privaloma 14 d. saviizoliacija netaikoma.

Pagrindiniai reikalavimai judėjimui Prancūzijos viduje:

Nuo gegužės 11 d. Prancūzijos viešajame transporte privaloma dėvėti kaukes (reikalavimas taikomas asmenims nuo 11 m.).

Piko valandomis (nuo 06:30 iki 9:30 ir nuo 16:00 iki 19:00 val.) viešuoju transportu vyktantiems asmenims privaloma su savimi turėti specialią darbdavio išduotą pažymą ar kitą kelionės būtinybę pagrindžiančią pažymą.

Leidžiama vykti ne toliau nei 100 km spinduliu nuo gyvenamosios vietos. Numatomos kelios griežtai apibrėžtos išimtys: judėjimas darbo tikslais ar dėl neatidėliotinų šeimyninių priežasčių (pvz., laidotuvės, sunkiai sergančio artimojo slaugymas ir pan.), taip pat vykimas į teismo posėdį ir pan. Šiuo atveju privaloma su savimi turėti užpildytą spec. pažymą: https://media.interieur.gouv.fr/deplacement-covid-19

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją šalyje, Prancūzijos teritorija yra suskirstyta į „žalias“ (žemas susirgimų lygis) ir „raudonas“ (aukštas susirgimų lygis) zonas. Priklausomai nuo zonos, veikia arba neveikia vidurinės mokyklos, miesto parkai, didieji prekybos centrai ir pan. Pasitikrinti, kurioje zonoje yra jūsų gyvenamoji vieta, galite oficialioje Prancūzijos Vyriausybės interneto svetainėje, kurioje pateikiama aktualiausia informacija apie COVID-19 situaciją: https://bit.ly/3fGUluP.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos