Lietuva pasveikino Portugaliją, pradėjusią pirmininkavimą ES Tarybai

Lietuva pasveikino Portugaliją, pradėjusią pirmininkavimą ES Tarybai © jumpstory.com nuotr. 2021-01-02 10:48

Lietuvos Respublikos Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė pasveikino Portugalijos Ministrą Pirmininką su pirmininkavimo ES Tarybai pradžia ir išreiškė Lietuvos Vyriausybės paramą įgyvendinant pirmininkavimui parengtą darbotvarkę bei sprendžiant aktualius ES politikos iššūkius.

I. Šimonytė pabrėžė ES solidarumo ir koordinuotų veiksmų reikšmę, vykdant visuotinę ir bendrą vakcinavimo nuo COVID-19 programą ir užtikrinant sukrėstos ekonomikos atsigavimą. Premjerės teigimu, Lietuva yra suinteresuota ES atsigavimo plane numatyta skaitmenine ir žaliąja ekonomikos transformacija ir rems greitus ES sprendimus, padėsiančius šias priemones įgyvendinti.

Ministrė Pirmininkė atkreipė pirmininkaujančios ES valstybės dėmesį į Baltijos valstybių elektros sistemų sinchronizavimo su kontinentinės Europos tinklais grafiką. Be to, pabrėžė būtinybę šiemet užtikrinti pakankamą projekto „Rail Baltica“  finansavimą iš Europos struktūrinių fondų lėšų, kad jis būtų įgyvendintas iki 2026 metų.

I. Šimonytė padėkojo už Portugalijos paramą Lietuvai nesaugios Astravo atominės elektrinės klausimu ir paragino skubiai priimti ES Vadovų Taryboje aptartas priemones, skirtas užkirsti kelią elektros energijos importui į Europos Sąjungos vidinę rinką iš nesaugių objektų trečiosiose šalyse.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos