Lisabona – antras sunkiausias vairuoti miestas tarp Europos sostinių

Lisabona – antras sunkiausias vairuoti miestas tarp Europos sostinių  © Pexels 2024-06-07 17:45

Tyrėjai išmatavo vairuotojų širdies ritmą, kai jie devyniose Europos sostinėse, įskaitant Lisaboną, automobiliu važiavo pusvalandį.

Remiantis bendrovės „DiscoverCars“ tyrimu, Lisabona buvo laikoma antruoju daugiausiai streso keliančiu miestu Europoje iš devynių Europos sostinių.

Tyrime dalyvavo vairuotojai iš Oslo, Milano, Londono, Budapešto, Miuncheno, Prahos, Barselonos, Krokuvos ir Lisabonos.

Tyrėjai išmatavo savanorių širdies ritmą, kai jie pusvalandį važinėjo automobiliu per savo miestą ir filmavo kelionę kamera.

Jie pradėjo rinkdami duomenis apie kiekvieno vairuotojo širdies susitraukimų dažnį ramybės būsenoje, o vėliau – duomenis apie širdies ritmą vairuojant. Abiem atvejais jie praneša, kad surinko mažiausią ir didžiausią širdies susitraukimų dažnį per minutę.

Tada mokslininkai nustatė vidutinį poilsio ir vairavimo dažnį ir parodė duomenis vidaus ligų gydytojui Adedeji Saheed, kuris leido suprasti, koks yra tipiškas širdies ritmas. Būtent iš šių duomenų jie sukūrė streso klasifikaciją.

Lisabonos atveju streso reitingas siekė 36, ​​o maksimalus širdies susitraukimų dažnis vairuojant buvo 134 dūžiai per minutę, o tai yra didžiausias rodiklis iš devynių sostinių. Kalbant apie maksimalų širdies susitraukimų dažnį ramybės būsenoje, vairuotojas pasiekė 122 dūžius per minutę, o tai, pasak gydytojo, viršija įprastai tikėtiną diapazoną, o tai gali rodyti stresą ar nerimą.

Labiausiai stresą sukeliantis miestas Europoje yra Oslas, Norvegija, kurio streso reitingas buvo 37,5. Trečioje vietoje yra Milanas Italijoje, kuris, palyginti su Lisabona, skiriasi 6 taškais, todėl vidutinis streso rodiklis yra 30.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos