Lisabona - tarp trijų inovatyviausių miestų pasaulyje

Lisabona - tarp trijų inovatyviausių miestų pasaulyje © Pexels 2020-10-31 19:53

Remiantis naujausia bendrovės „Ambr Eyewear“ tyrimo ataskaita, Lisabona buvo įvardyta kaip trečias inovatyviausias miestas pasaulyje.

„Ambr Eyewear“ nusprendė išsiaiškinti, kurie miestai pasaulyje yra geriausia vieta gyventi novatoriškiems ir kūrybingiems žmonėms. Tyrimo metu buvo atsižvelgta į „naujoves, kūrybiškumą, susisiekimą, švietimą, gerovės užtikrinimą ir užimtumo galimybes“. Lisabona užėmė garbingą trečią vietą novatoriškumo srityje atsilikdama tik nuo Paryžiaus ir Barselonos.

Svarbu pažymėti, kad Lisabona užėmė pirmąją vietą švietimo srityje, nes ataskaita parodė, kad tai - geriausia vieta mokymuisi. Išvados buvo tokios, kad beveik kiekviename kvadratiniame kilometre yra po universitetą. Mieste jų -  34. Be to, du valstybiniai ir vienas privatus Lisabonos universitetai yra įtraukti į 2021 m. QS geriausių pasaulio universitetų reitingą. 

Prestižiniu laikomas Lisabonos universitetas užima 357 vietą visame pasaulyje ir buvo įvertintas už labai aukštus mokslinių tyrimų pasiekimus. Tokį įvertinimą švietimo srityje lėmė faktas, kad jame įsikūrę septyni mokslo muziejai. 

Lisabonos miesto kultūra taip pat gavo gerą įvertinimą kūrybiškumo srityje ir užėmė aštuntą vietą pasaulyje dėl savo mieste įsikūrusių 49 meno galerijų ir stūgstančių 31 žymių architektūrinių pastatų. Galiausiai, ji užėmė 9 vietą pasaulyje žiniasklaidos ir technologijos srityse, kurios sukūrė atitinkamai 852 ir 1177 darbo vietas. 

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos