Nacionalinis parkas Portugalijoje - Peneda-Gerês

Nacionalinis parkas Portugalijoje - Peneda-Gerês © Portugalija.lt 2024-05-22 03:03

Portugalijoje yra tik vienas nacionalinis parkas – Peneda-Gerês (liet. Peneda Žereso), esantis šiaurės vakaruose, netoli sienos su Ispanija. Šiame parke rasite visko po truputį: kalnų, ąžuolų, krūmynų, laukinių gėlių pievų, durpynų, upių ir krioklių. Jame gyvena įvairios endeminės rūšys, tokios kaip auksajuostės salamandros, bei nykstančios rūšys, tokios kaip Iberijos vilkas ir Iberijos laukinė ožka. Taip pat galite sutikti stirnas, laukinius garrano ponius, barrosa galvijus ir aviganius.

Parke yra apie 15 oficialių dienos pėsčiųjų takų, kurių ilgis svyruoja nuo kelių kilometrų iki 25 kilometrų. Šie takai veda į megalitinius nekropolius ir paukščių stebėjimo vietas. Kiti maršrutai eina per viduramžių pilis, vienuolynus ir šventoves. Tačiau geriausias būdas tyrinėti parką yra GR50, 193 kilometrų ilgio maršrutas, padalintas į 19 etapų, vedantis per Romos kelius, piligrimų takus ir kontrabandininkų takus.

GR50 kerta Castro Laboreiro kalvas, Penedos, Soajo, Serras Amarela ir Gerês kalnus bei Mourela plokščiakalnį. Kiekvienas maršruto etapas baigiasi kaime – parke gyvena apie 9000 žmonių – kur rasite paprastus namelius ir svečių namus.

Trumpesnių kelionių mėgėjai gali derinti pėsčiųjų žygius su plaukimu baidarėmis ir kanjonais. Ypač gerai pasirengę keliautojai gali išbandyti trasą bėgdami: gegužę čia vyksta bėgimo renginys su distancijomis nuo 16 iki 160 kilometrų. Lengviausias būdas pasiekti parką viešuoju transportu yra autobusu iš Bragos į Gerês miestą, kuris yra vos už 5 minučių pėsčiomis nuo vieno iš penkių parko vartų.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos