Norintiems atvykti į Lietuvą - su kokiais apribojimais pasitinkama vasara

Norintiems atvykti į Lietuvą - su kokiais apribojimais pasitinkama vasara © Pexels.com 2021-06-01 12:18

Nuo birželio 1–osios dienos Lietuvoje švelnėja karantino sąlygos, nors karantinas pratęstas iki birželio 30 dienos. Galvojantiems apie atostogas Lietuvoje - būtina žinoti, kokie apribojimai taikomi nuo vasaros pradžios. Žemiau išvardinti apribojimai nėra taikomi, kai kartu būna asmenys, turintys Galimybių pasą.

Susitikimai atvirose ir uždarose erdvėse

Nuo birželio-1-osios privačiose ir viešose uždarose vietose asmenys gali būti ne didesnėmis nei 10 asmenų, dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narių grupėmis. O atvirose erdvėse bendraujančių asmenų skaičius neribojamas. Atvirose erdvėse, kai šalia nėra kitų asmenų, taip pat vaikų stovyklose netaikomas reikalavimas dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Galimybių paso sąlygos

Galimybių pasu galės ir toliau naudotis asmenys, prieš 24 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikę antigeno testą. Juo pasinaudoti suteikiama galimybė nuo šiol ir asmenimis, kurie ne anksčiau nei prieš 72 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atliko COVID-19 PGR tyrimą.

Galimybių pasas suteikiamas: praėjus 1 savaitei po „Pfizer“ ar „Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo; praėjus 2 savaitėms po vakcinacijos „Janssen“vakcina, praėjus 4 savaitėms po „Vaxzevria“ pirmosios vakcinos dozės suleidimo, bet ne ilgiau kaip praėjus 12 savaičių ir po „Vaxzevria“ vakcinos antrosios dozės suleidimo. 

Paslaugos ir prekyba

Nuo birželio 1–os dienos paslaugos teikiamos užtikrinant 10 kv. m. paslaugos teikimo plotą vienam paslaugos gavėjui. Reikalavimas taikomas ir parduotuvių, turgaviečių bei kitų viešų prekybos vietų veiklai. 

Laisvalaikio, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių, naktinių klubų paslaugos teikiamos užtikrinant 20 kv. m. paslaugos teikimo plotą vienam paslaugos gavėjui.

Maitinimo paslaugos ir pramogų vietos

Nuo birželio 1–osios dienos viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla vykdoma nuo 7 iki 24 val., kai užsakytas maistas ir gėrimai vartojami prie atvirose erdvėse esančių staliukų ir kai veikla vykdoma atvirose erdvėse. Turintiems Galimybių pasą - galimas patekimas į minėtų paslaugų teikimą uždarose patalpose. 

Renginiai

Uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose gali dalyvauti ne daugiau nei 250 žiūrovų ir (ar) dalyvių. O turint Galimybių pasą, uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose, gali dalyvauti ne daugiau nei 2 000 žiūrovų. Atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose dalyvių skaičius neribojamas, žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų.

Leidžiama prekiauti maistu ir gėrimais tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse, laikantis nustatytų sąlygų, bet uždarose erdvėse renginių metų turi būti dėvimos kaukės.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos