Oro linijų bendrovių nuomonės dėl pasiskiepijusių keleivių laipinimo išsiskiria

Oro linijų bendrovių nuomonės dėl pasiskiepijusių keleivių laipinimo išsiskiria © Pexels.com 2020-12-09 12:00

Kiek anksčiau žiniasklaidoje pasirodė informacija apie tai, kad Australijos oro linijos „Qantas“ pranešė svarstančios galimybę įdiegti skiepų pasų sistemą, pagal kurią prieš lipdami į orlaivį keleiviai turėtų pateikti dokumentą, įrodantį, jog jie pasiskiepiję. Jeigu tokia iniciatyva pasiteisins, gali būti, kad, siekdamos suvaldyti COVID-19 plitimą, gerosios praktikos taikymą perims viso pasaulio skrydžių bendrovės.

Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ pranešė, kad neprisijungs prie tokios iniciatyvos ir savo keleiviams sąlygos būti pasiskiepijusiems nekels, nes, jų manymu, toks reikalavimas neaktualus artimiesiems skrydžiams, vykdomiems Europoje.

„Ryanair“ vykdomasis direktorius Eddie Wilsonas teigė, kad kitąmet Europa taps visiškai kitokia vietove, palyginti su šalimis, kurios turi atsižvelgti tik į savo ribose taikomas taisykles.

„Sprendimas iš keleivių reikalauti skiepo nuo koronaviruso yra tinkamas tokioms šalims kaip Australija, į kurią praktiškai veda vienintelis kelias – lėktuvu, tačiau Europoje žmonės tarp šalių gali laisvai keliauti ir traukiniu, ir automobiliu. Jeigu būdamas Paryžiuje nesutiksite skiepytis, be vargo galėsite sėsti į automobilį ar traukinį“, - pasakojo vykdomasis direktorius. 

Vengrijos pigių skrydžių bendrovė „Wizz Air“ dabar laikosi tvarkos, kuria remdamasi prieš skrydį nereikalauja neigiamo COVID-19 testo rezultato, nebent tokį reikalavimą kelia šalis, į kurią vykstama.

„Bendrovė palaiko iniciatyvas, kurios pagerina visos kelionės patirtį ir padaro skrydžius saugesnius. „Wizz Air“ taip pat palaiko visas idėjas ir priemones, kurios gali standartizuoti keliavimo apribojimus (bent ES ribose)“, –  teigė avialinijų atstovė.
Tokios pat tvarkos laikosi ir Latvijos aviakompanija „airBaltic“: kai ji skraidina į tokias valstybes, kurios iš atvykstančiųjų reikalauja pateikti neigiamą COVID-19 testą, keleivių prašoma turėti tą patvirtinančius dokumentus.


Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos