Parlamente atmestas siūlymas surengti referendumą dėl eutanazijos

Parlamente atmestas siūlymas surengti referendumą dėl eutanazijos © Pexels 2020-10-24 17:55

Penktadienį Portugalijos parlamentas atmetė siūlymą surengti referendumą dėl eutanazijos, galėjusį tapti kliūtimi Vyriausybės planams dekriminalizuoti tokią praktiką.

Dar šią žiemą parlamentas žengė svarbų žingsnį eutanazijos įteisinimo link, kai įstatymų leidėjai nubalsavę už tai, kad tokio klausimo svarstymas būtų tęsiamas toliau. Įstatymo paketas sudarytas iš penkių esminių siūlymų, kurie dabar turi būti sujungti į vieną įstatymo projektą galutiniam balsavimui, po kurio Portugalija galėtų tapti ketvirtąja eutanaziją legalizavusia Europos valstybe po Nyderlandų, Belgijos ir Liuksemburgo.

Tokia iniciatyva prieš dvejus metus buvo mažu balsų skirtumu atmesta, bet šį kartą, tikėtina, ji bus priimta, nes daugumą parlamente turi daugumą parlamente turintys socialistai. Bet kokį teisės aktą dar turės pasirašyti Portugalijos prezidentas Marcelo Rebelo de Sousa – veto teisę turintis konservatyvusis šalies vadovas, kuris iki šiol nėra viešai deklaravęs savo pozicijos šiuo klausimu.

Įtakingoji Portugalijos Katalikų Bažnyčia agitavo prieš įstatymo projektą, bandydama paveikti tiek savo tikinčiuosius, tiek kitų religinių konfesijų atstovus. Bažnyčia viešai pasisako už referendumą, manydama, kad dauguma piliečių referendumo metu teisėtos eutanazijos galimybę atmestų. Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos