Pasauliniame taikos indekso reitinge Portugalija vėl nukrito žemyn

Pasauliniame taikos indekso reitinge Portugalija vėl nukrito žemyn © Pexels.com 2022-06-25 11:02

Paskelbti naujausi šių metų Pasaulinio taikos indekso (angl. Global Peace Index) duomenys. Šiame sąraše pasaulio šalys reitinguojamos vertinant 23 kriterijus, tokius kaip nusikaltimų, smurto, terorizmo, išorinių ir vidinių konfliktų mastai, bei suskirstomos į santykinai taikiausias ir mažiausiai taikias šalis.

Portugalija kelerius metus iš eilės šiame reitinge vis praranda pozicijas: 2017 m. šalis rikiavosi 3-ioje vietoje, o šiais metais reitinguota tik šešta. Ekspertai teigia, kad toks kritimas susijęs su padidėjusiu nusikalstamumo lygiu šalyje, tačiau ji vis dar išlieka saugia vieta tiek turistams, tiek vietiniams gyventojams. Vis didėjantis nusikalstamumas siejamas su nusikalstamomis grupuotėmis ir jų tarpusavio nesutarimais, ypač didesniuose miestuose Lisabonoje ir Porto.

Portugalijai praradus kelias pozicijas, saugiausia ir taikiausia šalimi vis dar išlieka Islandija, toliau rikiuojasi Naujoji Zelandija, Airija, Danija ir Austrija. Reitingo gale jau ne pirmą kartą atsiduria Afganistanas, Jemenas, Sirija ir Rusija.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos