Paskelbta popiežiaus kelionės į Portugaliją programa

Paskelbta popiežiaus kelionės į Portugaliją programa © popiežius 2023-06-07 19:31

Jau seniai buvo žinoma, kad popiežius Pranciškus dalyvaus Pasaulio jaunimo dienose, kurios šią vasarą vyks Portugalijos sostinėje Lisabonoje. Antradienį buvo paskelbta ir popiežiaus kelionės programa.

Pranciškus iškris į Lisaboną trečiadienio, rugpjūčio 2 d., rytą. Popiežiaus lėktuvas atskris ne į tarptautinį Lisabonos oro uostą, bet į netoli Portugalijos sostinės esančią karo aviacijos bazę. Oficialios iškilmingos sutiktuvės vyks Portugalijos prezidentūros rūmų kieme, Lisabonos Belem rajone. Prezidentūros komplekse taip pat įvyks susitikimas su Portugalijos valdžios vadovais ir visuomenės veikėjais bei su šalyje akredituotais diplomatais. Po pietų šalia prezidentūros esančiame garsiajame Šv. Jeronimo vienuolyne popiežius dalyvaus mišparuose kartu su Portugalijos dvasininkais, vienuoliais ir pasauliečiais sielovadininkais.

Antrąją vizito dieną, ketvirtadienį, rugpjūčio 3-ąją, iš ryto Pranciškus katalikų universitete susitiks su visų Portugalijos aukštųjų mokyklų studentų atstovais, o po pietų Lisabonos Eduardo VII parke įvyks pirmasis popiežiaus susitikimas su Pasaulio jaunimo dienų dalyviais.

Trečiąją dieną, penktadienį, rugpjūčio 4-ąją, iš ryto popiežius dalyvaus susitaikinimo pamaldose ir išklausys kelių jaunuolių išpažinčių. Po to numatytas susitikimas su Lisabonos sostinėje veikiančių karitatyvinių institucijų atstovais. Vidudienį numatyti popiežiaus pietūs su keliolika jaunuolių, atstovaujančių visiems žemynams. Galiausiai pavakare popiežius dalyvaus Pasaulio jaunimo dienų Kryžiaus kelio pamaldose, kurios vyks Eduardo VII parke.

Ketvirtąją kelionės dieną, šeštadienį, rugpjūčio 5-ąją, popiežius aplankys Fatimos Švč. M. Marijos šventovę ir joje kartu su sergančiais jaunais žmonėmis kalbės Rožinį. Grįžęs į Lisaboną po pietų Pranciškus susitiks su Portugalijos jėzuitais. Vakare jis dalyvaus viename pagrindinių Pasaulio jaunimo dienų renginių – maldos budėjime, kuris vyks parke prie Težo upės.

Tame pačiame parke sekmadienio, rugpjūčio 6-osios, rytą popiežius aukos Pasaulio jaunimo dienų uždarymo Mišias. Po pietų numatytas popiežiaus susitikimas su jaunimo dienų organizatoriais ir per jas tarnavusiais savanoriais. Galiausiai sekmadienio pavakare, apie 18 val., Pranciškus išskris į Romą. (jm / Vatican News)

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos