Pirminiai Portugalijos Prezidento rinkimų duomenys: Marcelo Rebelo de Sousa perrinktas pirmajame ture

Pirminiai Portugalijos Prezidento rinkimų duomenys: Marcelo Rebelo de Sousa perrinktas pirmajame ture © Pexels.com 2021-01-25 21:20

Žiniasklaidos prognozės ir negalutiniai balsų skaičiavimo rezultatai rodo, sekmadienį vykusiame pirmajame Prezidento rinkimų ture Portugalijos prezidentas Marcelo Rebelo de Sousa buvo perrinktas antrajai kadencijai.

Prieš rinkimus daugelis prognozavo, kad centro dešiniųjų pažiūras propaguojantis politikas, 72-jų metų buvęs mokytojas, bus perrinktas antrai kadencijai, bet baimintasi, kad dėl COVID-19 pandemijos sumažėjus rinkėjų aktyvumui ir balsų santykiui paktus kitų kandidatų naudai, gali prireikti antrojo turo.

Suskaičiavus beveik visus balsalapius paaiškėjo, kad M. Rebelo de Sousa laimėjo surinkęs apytiksliai visų 61,6% balsų. Socialistų kandidatė Ana Gomes liko antra, surinkusi 12,24% balsų, o kraštutinių dešiniųjų pažiūrų kandidatas Andre Ventura liko trečias.

Sakydamas pergalės kalbą M. Rebelo de Sousa pažadėjo: „Kova su koronavirusu bus mano „pirmasis prioritetas“. Portugalija, turinti daugiau kaip 10 mln. gyventojų, šiuo metu pasižymi didžiausiais COVID-19 sergamumo ir mirtingumo rodikliais pasaulyje.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos