Portugalija patenka tarp didelės rizikos šalių korupcijos srityje

Portugalija patenka tarp didelės rizikos šalių korupcijos srityje © freephotos.cc 2021-11-20 21:07

Portugalija yra viena iš valstybių, kuriai priskiriamas didelės rizikos korupcijos faktorius gynybos srityje. Tiesa, šalis padarė pažangą nuo 2015 metų, bet vis dar išlieka tarp šalių, kurios turi problemų su korupcija.

Pagal atliktą „Transparency International“ analizę, kurioje įvertintos 86 šalys, Portugalija nepasirodė patikimai ir iš 100 galimų taškų surinko vos 44. Vidutinis šalies vertinimas Europos sąjungoje yra 59 taškai iš 100.

Lyginant šiuos duomenis su 2015 pateikta statistika matoma, kad Portugalijos rezultatai gerėja, tačiau šioje politikos srityje yra pernelyg daug aklųjų zonų, kurios kenkia šalies įvaizdžiui. Skaidrumo trukūmas taip pat vienas iš faktorių, o pagal „Transparency International“ šalyje vis dar nėra pakankamai prevencijos aktų ir įstatymų laikymosi priežiūros skyrių. 

TI Portugalijos skyriaus vadovė Karina Carvalho savo pranešime kalbėjo, kad šalyje matomos geros perspektyvos ir gerėjanti situacija, tačiau reikia įdėti daug darbo, kad tarptautiniame lygyje šalis pasiektų kitų valstybių lygį. Taip pat Portugalijai trūksta daugiau skaidrumo, kuris yra pagrindinis faktorius nebūti aukštos rizikos šalimi.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos