Portugalija susitarė su Prancūzija ir Ispanija dėl dujotiekio jungties, kuriam ilgai priešinosi Paryžius

Portugalija susitarė su Prancūzija ir Ispanija dėl dujotiekio jungties, kuriam ilgai priešinosi Paryžius © Pexels 2022-10-20 10:00

Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas pranešė, kad Ispanija, Prancūzija ir Portugalija spalio 20-ąją dieną susitarė nutiesti dujotiekio jungtį, kuris sujungs Pirėnų pusiasalį su likusia Europos dalimi, tokiu būdu bus atgaivintas projektas, kuriam ilgai priešinosi Paryžius.

Naujasis projektas, kurį P.Sanchezas pavadino žaliosios energijos koridoriumi, pakeis ankstesnį planą, pavadintą „MidCat“, kuris pasirodė prieš dešimtmetį, bet 2019 m. buvo atsisakytas dėl reguliavimo ir finansavimo problemų.

Visgi Rusijai sustabdžius dujų tiekimą didžiajai Europos daliai, reaguodama į sankcijas dėl jos pradėjo karo Ukrainoje, atgijo susidomėjimas jungtimi, kuria iš Ispanijos būtų tiekiamos taip reikalingos atsargos likusiam žemynui.

Sparčiai kylant energijos kainoms Madridas labai stengėsi atgaivinti projektą, visapusiškai remiant Berlyną, kuriam Rusijos dujų tiekimas pagrindiniu dujotiekiu buvo sustabdytas neapibrėžtam laikui. 

P.Sanchezas teigė, kad dujotiekiu vandenilis ir dujos judėtų pereinamuoju laikotarpiu, kurio reikia Europos energijos rinkai. 

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos