Portugalijoje gali įvykti priešlaikiniai rinkimai

Portugalijoje gali įvykti priešlaikiniai rinkimai © freephotos.cc 2021-10-30 10:25

Portugalijos parlamentas šį trečiadienį vykusiame posėdyje atmetė mažumos socialistų vyriausybės planuojamą 2022 metų valstybės biudžetą. Toks nutikimas įvyko pirmą kartą nuo demokratijos įsigalėjimo 1975 metais, o tai šalį gali pastumėti į pirmalaikius rinkimus. 

Ministras pirmininkas Antonio Costa, kuris iki šiol turėjo palaikymą iš daugelio partijų, jas prarado, ypatingai iš kairiojo sparno pažiūrų, kurios pasirinko palaikyti opoziciją.

Ministras pirmininkas šaliai vadovauja dar nuo 2015 metų, tačiau per šį laiką sulaukė vis daugiau priešpriešos, o pasaulyje vyravusi pandemija dar labiau pasunkino padėtį. Tiesa, A. Costa pasitraukti iš savo posto nežada, o jei vyks pirmalaikiai rinkimai taip pat juose dalyvaus.

Portugalijoje visuotiniai rinkimai yra planuojami 2023 metais, tačiau atmesti galimybės, kad gali įvykti priešlaikiniai rinkimai negalima. Balsavimas po kurio atmestas biudžeto siūlymas nereiškia, kad vyks automatiniai pokyčiai, tačiau Portugalijos prezidentas Marcelo Rebelo de Sousa perspėjo skelbsiąs pirmalaikius rinkimus, jei parlamentas nepatvirtins kitų metų vyriausybės išlaidų plano.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos