Portugalijoje grąžinamas reikalavimas dėvėti kaukę

Portugalijoje grąžinamas reikalavimas dėvėti kaukę © Pexels 2020-10-29 00:26

Portugalijos Prezidentas Marcelo Rebelo de Sousa palaimino privalomą kaukių naudojimo viešose vietose grąžinimą nuo spalio 28 dienos.

„Respublikos Prezidentas pasirašo Portugalijos parlamente priimtą įstatymą, kuriuo 70-čiai dienų nustatomas reikalavimas viešose vietose ir keliuose dėvėti kaukę", - sakoma Prezidentūros interneto svetainėje pasirodžiusiame pranešime spaudai. 

Spalio 23 dieną Parlamentas priėmė įstatymą, kuriuo nuo spalio 28-osios dienos į viešąjį gyvenimą turėtų būti grąžinamas privalomas kaukių dėvėjimas, tuo metu kai asmens sveikatos priežiūros institucijų rekomendacija laikytis socialinės distancijos yra nebepakankama priemonė efektyviai kovai su antrąja pandemijos banga. Tokia priemonė galios 70 dienų ir gali būti pratęsta. 

Šis reikalavimas bus taikomas visiems, vyresniems nei dešimties metų, nors yra ir kitų išimčių tos pačios šeimos asmenimis, kai šalia nėra pašalinių asmenų ar kaukės dėvėjimas pakenktų sveikatos būklei. Taip pat, kaukės neprivaloma dėvėti, kai ji yra nesuderinama su žmonių vykdomos veiklos pobūdžiu.

Už šio reikalavimo laikymosi kontrolę atsako saugumo pajėgos ir savivaldybės viešosios tvarkos pareigūnai, o kaukės nedėvėjimas yra laikomas pažeidimu, už kurį bus skiriama bauda nuo 100 iki 500 eurų.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos