Portugalijoje naujos priemonės stabdyti dujų kainų augimą

Portugalijoje naujos priemonės stabdyti dujų kainų augimą © freephotos.cc 2022-06-17 21:54

Besitęsiant Rusijos invazijai Ukrainoje ir dėl to išaugus Portugalijos elektrinėse naudojamų gamtinių dujų kainoms, stipriai pabrango ir elektros energija. Siekiant sumažinti šį kainos kilimą, šalyje įvestos kainos „lubos“. Praėjusią savaitę Europos Komisija apribojo naudojamų dujų kainą iki 40 eurų už megavatvalandę ir žadėjo, jog vidutinė kaina sieks 50 eurų per ateinančius 12 mėn.

Portugalija viena iš tų Europos šalių, kuriose elektros pabrangimas itin stipriai jaučiamas, kadangi šalis turi palyginti mažai elektros jungčių su likusia Europos dalimi. Energijos kainų kilimą paspartino ir ES elektros rinkos taisyklės, pagal kurias gamintojai yra priversti parduoti savo energiją pagal brangiausių technologijų nustatomas kainas. Su tuo Portugalija jau kurį laiką kovoja.

Kaip teigia Portugalijos energetikos ministrė Teresa Ribera, nustatytos kainų ribos „apsaugos“ namų ūkius dėl karo Ukrainoje „turbulentiškoje ir sudėtingoje“ energetikos rinkoje. Tikimasi, jog įvesta priemonė, kuri galios iki 2023 m. gegužės pabaigos, Portugalijos namų ūkiams padės 20 proc. mažiau mokėti už suvartotą energiją.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos