Portugalijoje vyks tyrimas dėl bažnyčiai pateiktų kaltinimų seksualiniu išnaudojimu

Portugalijoje vyks tyrimas dėl bažnyčiai pateiktų kaltinimų seksualiniu išnaudojimu © jumpstory.com nuotr. 2022-08-06 15:44

Portugalijoje pradedamas tyrimas dėl įtariamų seksualinių išnaudojimų katalikų bažnyčioje, o parodymai surinkti nepriklausomos komisijos. Per laiką buvo surinkta 17 liudijimų, kurie paskatino pradėti ne vieną tyrimą, tačiau jau dabar aišku, kad ne visos bylos bus patvirtintos dėl senaties termino.

Nepriklausoma komisija pradėjo dirbti dar sausio mėnesį bei tiria lytinio išnaudojimo atvejus Portugalijos bažnyčioje. 

Per šį laiką apklaustos 352 galimos aukos ir surinkti jų parodymai, o daugelis rodo, kad skaičius galėjo būti ir didesnis, nes liudijimai apimi kelias aukas. Šešių ekspertų tyrimo sudaryta pačios bažnyčios iniciatyva, kad įvestų daugiau skaidrumo ir išaiškintų galimus seksualinius išnaudojimus ar net smurtą prieš nepilnamečius ir pažeidžiamus suaugusiuosius. 

Kaip ir daugelyje kitų šalių, kur religinis tikėjimas yra svarbi gyvenimo dalis, pastebima, kad seksualiniai nusikaltimai yra labiau paplitę, tačiau tik dabar pradedama apie juos šnekėti garsiai ir keliama vis daugiau bylų.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos