Portugalijos prezidentas ir vėl atmetė eutanazijos įstatymą

Portugalijos prezidentas ir vėl atmetė eutanazijos įstatymą © Pexels.com 2021-12-05 18:01

Portugalijos antrą kartą vetavo eutanazijos ir savižudybės su gydytojo pagalba įteisinimo įstatymo siūlymą, o pagrindinė to priežastis buvo netiksli formuluotė, kuri neužtikrina visų saugumo sąlygų. Marcelo Rebelo de Sousa šalies prezidentas tokiu verdiktu šio teisės akto priėmimą atidėjo mažiausiai iki kitų metų, kai vyks nauji parlamento rinkimai ir darbą pradės naujoji vyriausybė.

Šalies prezidentas yra uolus katalikas, kuris jau anksčiau atmetė šio įstatymo pradinį variantą, kai perdavė įšspręsti konstituciniui teismui ar jam pakanka tikslumo. Pastaroji instancija sutiko su šalies vadovo pozicija nurodydamas, kad įstatymui trūksta tikslumo.

Eutanazija įvykdoma gydytojui tiesiogiai suleidžiant mirtiną preparatą pacientui, kuris pats pasirenka tokį likimą. Tiesa, visame pasaulyje toks įstatymas labai dažnai sukelia politines audras ir jį priimti yra labai sunku. 

Portugalijos prezidentui labiausiai kliūna frazės "Mirtina liga", "nepagydoma", "rimta", kurios neleidžia teisingai suformuluoti, kada žmogus gali pasinaudoti eutonazijos pagalba. Tiesa, prezidentas supranta, kad sergantys mirtina liga turi laisvą teisę apsispręsti žiūrint į Portugalijos laisvos visuomenės kontekstą.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos