Portugalijos prezidentas tarė žodį - sausį lauks nauji parlamento rinkimai

Portugalijos prezidentas tarė žodį - sausį lauks nauji parlamento rinkimai © Pexels.com 2021-11-08 18:39

Nepavykus susitarti dėl 2022 metų šalies biudžeto ir atmetus visus siūlymus šalies prezidentas, kuris yra konservatyvių pažiūrų paskelbė, kad paleidžia parlamentą. Toks sprendimas nebuvo netikėtas ir jau kurį laiką Marcelo Rebelo de Sousa svarstė šią idėją. 

Naujieji rinkimai įvyks Sausio 30-ąją, tačiau kas galėtų juose triumfuoti su dauguma nėra aišku, nes iki šiol palaikymą turėjęs Ministras pirmininkas Antonio Costa prarado pasitikėjimą iš savo partnerių. 

Verta paminėti, kad kiti eiliniai visuotiniai rinkimai Portugalijoje turėjo vykti 2023 metų pabaigoje, visgi nesusitarus dėl biudžeto teks rinkimus surengti per beveik 3 mėnesius.

Nors, Prezidentas yra užtikrintas savo sprendimu ir mano, kad pirmalaikiai rinkimai išspręs nesutarimus šalyje, tačiau A. Costa nesutinka ir sako, kad šiai šaliai tokiu sunkiu metu, kai vyrauja pandemija mažiausiai reikia dar vidinių nesutiramų. 

Devynis milijonus gyventojų turinti šalis ateinantį sausį jau 3-čią kartą savo žmones pakvies balsuoti. Rugsėjį Portugalijoje vyko vietos valdžios rinkimai, o metų pradžioje M. R. de Sousa buvo perrinktas antrai kadencijai.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos