Portugalijos tiltai – tarp pačių gražiausių Europoje

Portugalijos tiltai – tarp pačių gražiausių Europoje © portugalija.lt 2020-03-25 08:15

Europos Komisijos turizmo skatinimo tinklalapis „European Best Destinations“ kiekvienais metais pristato visuomenei būtinas aplankyti vietas senajame Europos žemyne. Europoje stovintys tiltai dažnai yra priskiriami meno šedevrams. Dėl šios priežasties Europos kelionių krypčių tinklalapis titulavo juos gražiausiais Europoje.

15-kos labiausiai kvapą gniaužiančių Europos tiltų sąrašo viršūnėje puikuojasi Balandžio 25 d. tiltas (angl. 25th of April Bridge) su Luišo Pirmojo tiltu (Luís I Bridge) penktoje vietoje,  o Vasco da Gamos tiltas (Vasco da Gama Bridge) žengia 14-oje vietoje.

Balandžio 25 d. tiltas (25th of April Bridge) yra kabantis tiltas, jungiantis Portugalijos sostinės Lisabonos miestą su Almados regionu kairiajame (pietiniame) Tejo upės krante. Jis buvo atidarytas 1966 m. rugpjūčio 6 d., o 1999 m. pridėta ir geležinkelio platforma.

Šis tiltas dažnai lyginamas su „Aukso vartų“ tiltu San Franciske, JAV, nes jis taip pat yra kabantis tiltas ir nudažytas panašia spalva. Jo bendras ilgis siekia 2277 metrus ir yra 23-ias pagal dydį kabantis tiltas pasaulyje. Iki 1974 metų tiltas buvo vadinamas Salazaro tiltu (Ponte Salazar). Pavadinimas „Balandžio 25 d. tiltas“ buvo suteiktas siekiant pažymėti Portugalijoje vykusią Gvazdikų revoliuciją.

Luišo Pirmojo tiltas (Luís I Bridge) inžinieriaus Teófilo Seyrigo suprojektuotas arkinis tiltas, jungiantis Porto ir Vila Nona de Gaja miestus, buvo atidarytas 1886 m. Jo konstrukciją sudaro du persidengiantys geležiniai deniai. Šis dviaukštis tiltas naudojamas pėsčiųjų, automobilių bei geležinkelio transporto susisiekimui, yra 395 metrų ilgio ir 8 metrų pločio, o jo geležinė arka vis dar laikoma didžiausia pasaulyje. Šiuo metu viršutiniu deniu naudojasi Porto metro stotis, jungianti Porto miesto katedrą su Moro sodu ir Vila Nona de Gaja miestą.

Turėtumėte būtinai išbandyti pasiplaukiojimą laivu po šiuo nuostabiu tiltu arba pasivaikščioti juo, kad įvertintumėte šį didingą inžinerijos ir meno kūrinį. Pradėkite nuo žemutinio denio, kad pasiektumėte Vila Nona de Gaja miestą ir jo pogindžius ir tęsite kelionę viršutiniu deniu, nuo kurio atsiveria puikus miesto vaizdas.

Vasco da Gamos tiltas (Vasco da Gama Bridge) – vantinis tiltas Portugalijoje, kertantis Težo upę ir sujungiantis šalies sostinę Lisaboną su Setubalio pusiasaliu. Ilgą laiką jis buvo tituluojamas ilgiausiu tiltu Europoje (įskaitant viadukus), kurio bendras ilgis siekia 17,2 km, tačiau ilgiausiųjų sąraše jį nukarūnavo Krymo tiltas, 18,1 km ilgio konstrukcija jungiantis Kerčės pusiasalį Kryme ir Tumano pusiasalį Rusijoje.

Statybos buvo pradėtos 1995 m. vasario mėnesį, o tiltas eismui buvo atidarytas 1998 m. kovo 29 d. kaip tik tuo metu, kai vyko pasaulinė „Expo 98“ paroda, skirta 500-osioms portugalo jūrų tyrinėtojo Vasco da Gamos jūros kelio iš Vakarų Europos į Indiją atradimo metinėms paminėti.


„European Best Destinations“ sudarytas 15-ukas:

1. The 25th of April Bridge, Lisbon – Portugal;
2. The Tower Bridge, London – UK;
3. The Ponte Vecchio, Florence – Italy;
4. The Bastei Bridge, Lohmen – Germany;
5. The Luis 1 Bridge, Porto – Portugal;
6. The Millau Viaduct, Aveyron – France;
7. The Chain Bridge, Budapest – Hungary;
8. The Rialto Bridge, Venice – Italy;
9. The Chapel Bridge, Lucerne – Switzerland;
10. The Puente Nuevo Bridge, Ronda – Spain;
11. The Old Bridge, Mostar - Bosnia and Herzegovin;
12. Pont de Rohan Bridge, Finistere – France;
13. The Garabit Viaduct, Cantal – France;
14. The Vasco da Gama Bridge, Lisbon – Portugal;
15. The Pont du Gard Bridge, Gard – France.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos