Portugalijos valdžia uždraudė vadovams rašyti žinutes savo darbininkams po darbo valandų

Portugalijos valdžia uždraudė vadovams rašyti žinutes savo darbininkams po darbo valandų © Pexels.com 2021-11-15 18:45

Portugalijoje priimtas naujas įstatymas, kurį paskatino pasaulio pandeminė situacija ir naujas darbo pobūdis. Daugeliui perėjus dirbti iš ofiso į namus susimaišė darbo laikas su asmeniniu, o vadovai galėjo piknaudžiauti duodami užduotis darbuotojams. Tiesa, šalies vadovybė nepraleido pro akis galimų pasekmių dėl tokio darbo kiekio ir išleido įstatymą apsaugantį darbuotojus nuo vadovų, kurie ne darbo metu reikalauja atlikti papildomą darbą. 

Kaip teigia įstatymo siūlytojai pagal naująsias taisykles darbdaviai gali būti baudžiami už bendravimą su darbuotojais ne darbo valandomis. Įmonės taip pat turės padėti apmokėti nuotolinio darbo išlaidas, pavyzdžiui, didesnes sąskaitas už elektrą ar internetą.

Visgi, ne visi gali jaustis saugus po šiuo įstatymu, nes jie nebus taikomi įmonėms, kuriose dirba mažiau nei dešimt darbuotojų. 

Taip pat įstatymiškai reglamentuotas draudimas darbdaviams stebėti savo darbuotojus namuose. 

Tuo tarpu tėvai taip pat gali rinktis darbą iš namų, kad galėtų rūpintis savo atžalomis ir jiems keliauti į ofisus neprivaloma. Tiesa, vaikai turi būti mažesni nei 8-eri metai, tuomet net pranešti darbdaviui apie darbą iš namų nėra privaloma. 

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos