Priežastys, dėl kurių verta gyventi Portugalijoje

Priežastys, dėl kurių verta gyventi Portugalijoje © Pexels 2020-10-20 15:40

Kviečiame susipažinti su priežastimis, dėl kurių žmonės nusprendžia persikraustyti į Portugaliją, laikoma viena geriausių vietų pasaulyje, ir išsiaiškinti, ar tos pačios priežastys gali suvilioti jus ir paskatinti iškeisti savo dabartinę gyvenamąją vietą į saulėtą Portugaliją.

Portugalija tituluojama viena geriausių vietų gyvenimui šiose pasaulio žiniasklaidos priemonėse:

 • 3-ioji vieta tarp geriausiųjų pasaulyje ir 1-oji Europoje vieta gyvenamajai vietai (remiantis Expat Insider 2019“ reitingo, parengto „Internations“ - 3 milijonus emigrantų vienijančio tinklo – rezultatais;
 • „Naujasis Eldoradas Europos pensininkams“ (įtakingas Prancūzijos dienraštis „LeMonde“);
 • Vienas geriausių variantų „Oriai pensijai vaizdingoje Portugalijoje“ (Amerikietiškas žurnalas ir interneto svetainė „International living“);
 • Šalis su viena geriausių sveikatos sistemų pasaulyje (Britiškasis BBC);
 • Viena saugiausių pasaulių šalių (JAV valstybės departamentas);
 • Viena patraukliausių valstybių Europoje renkantis studijas užsienyje (Britiškosios konsultacinės bendrovės „Quacquarelli Symonds“ (QS) geriausiųjų universitetų reintingas“.

Kriterijų sąrašas:

Saugumas;
Portugalijos klimatas, paplūdimiai ir gamta;
Istorinis ir kultūrinis paveldas;
Gyvenimo Portugalijoje kaina;
Sveikatos sistema;
Infrastruktūra.

Saugumas

Portugalija yra laikoma viena saugiausiųjų šalių pasaulyje, lyginant su neramumais, vykstančiais kituose pasaulio kampeliuose:

  • Įvykiai Šiaurės Afrikoje ir Vidurio Rytuose paskatino daugelį žmonių persigalvoti ne tik dėl atostogų vietos, bet ir skiriamų savo investicijų, perorientuojant jas į Portugaliją;
  • Nepaisant Europą skaldančio „Brexit“ daugelis Anglijos piliečių ir verslo atstovų nori išlikti Europos Sąjungos dalimis ir tokį savo norą išreiškia keisdami savo gyvenamąją vietą ar netgi perkeldami savo verslo struktūrų būstines ir investicijas į kitas šalis, tokias kaip Portugalija;
  • Lotynų Amerikos piliečiai, susidūrę su politiniu ir ekonominiu nestabilumu, ieškodami sau ir savo vaikams taip trokštamo saugumo ir ramybės, sukėlė migracijos į Portugaliją bangą.

Portugalijos klimatas, paplūdimiai ir gamta

Portugalija gali pasigirti gerais orais su garantuotomis trimis šimtais saulėtų dienų per metus, lieka tik įsivaizduoti, kaip nuostabu turėtų būti ten gyventi.

Dar daugiau, dėl tokių palankių oro sąlygų galite mėgautis tuo, ką jums gali pasiūlyti viešosios Portugalijos miestų erdvės atvirame ore: pasivaikščiojimas pasakiškų sodų takeliais gėrintis gamta, portugališkos virtuvės patiekalų ir vyno degustacijos nuostabiose restoranų terasose ar apsilankymas vietose, nuo kurių atsiveriantis kraštovaizdis gali užgniaužti kvapą.

Nuostabūs upių ir ežerų krantuose susiformavę paplūdimiai, kuriuose galite mėgautis aktyviu – vandens pramogų – sportu: pasiplaukiojimu banglente, burlente ar baidare bei kūno rengyba.

Parkuose ir gamtos draustiniuose galėsite kiekvieną dieną mėgautis pasivaikščiojimu pėsčiųjų takais ir jų periferijoje atsiveriančia natūralios gamtos saugoma vietine fauna ir flora.

Istorinis ir kultūrinis paveldas

Portugalijos miestai gali nepaprastai didžiuotis turtingu istoriniu ir kultūriniu paveldu. Per visą Portugalijos teritorijos ilgį, nuo šiaurės iki pietų, pasislėpę glūdi tūkstančiai paminklų ir muziejų, žyminčių ir puoselėjančių turiningą šalies praeitį ir kultūrą.

Be to, yra platus teminių mugių, vakarėlių ir festivalių, vykstančių nuo paties mažiausio miestelio iki didžiausio, pasirinkimas. Muzikos festivaliai, puoselėja istorinį palikimą ir sutraukia tūkstančius lankytojų, ypač vasaros metu.

Gyvenimo Portugalijoje kaina

Pragyvenimo Portugalijoje išlaidos yra mažesnės už nustatytą Europos vidurkį. Tai nesunkiai galima suprasti iš to, kokia išlaidos dalis tenka maistui, transportui ir švietimui.

Pietūs ir vakarienė gryname ore yra viena mėgstamiausių portugalų veiklų, todėl sausakimšus restoranus matysite iš toli.

Portugalijos sveikatos sistema

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, Portugalija gali didžiuotis viena geriausių sveikatos sistemų pasaulyje.

Infrastruktūra

Portugalija savo gyventojams gali pasiūlyti puikiai išvystytą infrastruktūrą ir paslaugų sektorių. Geriausias to pavyzdys: platus ir prieinamas greitkelių, telekomuikacijų, interneto ir pinigų išsigryninmo įrenginių tinklas.

Pažymėti verta ir tai, kad eimo srautai yra gerokai mažesni, lyginant su kitomis užsienio valstybėmis.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos