Šalies eskpertai įspėja: sveikatos sektorius – ant žlugimo slenksčio

Šalies eskpertai įspėja: sveikatos sektorius – ant žlugimo slenksčio © Pexels.com 2021-01-28 16:40

Portugalija, kovojanti su trečiąja koronaviruso banga, yra sunkioje padėtyje. Į didžiausią Portugalijos sostinės Lisabonos ligoninę koronavirusu sergantys pacientai skubiai vežami ne iš namų, o iš netoliese esančios Amadora savivaldybės ligoninės. Joje apkrovos neatlaikė įranga skirta kritinės būklės pacientams. Per paskutinę parą šalyje mirė beveik 300 COVID-19 ligonių, o pagal savaitės susirgimų ir mirčių skaičių milijonui gyventojų, Portugalija jau pirma pasaulyje.

Ligoninėse užimtos beveik visos intensyvios terapijos lovos, tad į pagalbą teko pasitelkti kariuomenės resursus. „Karinės ligoninės, tiek Lisabonoje, tiek Porto buvo pritaikytos taip, kad žymiai padidintų reikalingų lovų skaičių“, – teigia Portugalijos premjeras Antonio Costa.

Europai kovojant su koronavirusu, Farmacijos milžinė „AstraZeneca“netikėtai paskelbė, kad pirmą šių metų ketvirtį Europos Sąjungai galės pristatyti tik 40 procentų žadėtos vakcinos. Įpykusi Europos Komisija sako, kad investavo milijardus į vakcinos kūrimą, tad tikisi grąžos, tačiau Britų ir Švedų įmonė, atkerta, kad sutartyje buvo tik įsipareigojimas pasistengti užtikrinti reikiamus kiekius. Euroblokas užsakė 400 mln. šios vakcinos dozių. Ją masiniam naudojimui patvirtinti planuojama penktadienį.Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos