Su Portugalijos gynybos ministru aptarti saugumo ir gynybos klausimai

Su Portugalijos gynybos ministru aptarti saugumo ir gynybos klausimai © freephotos.cc 2019-08-27 22:26

Antradienį Lietuvoje viešėjęs Portugalijos gynybos ministras Joao Gomesas Cravinhas dalyvavo susitikime su prezidentu Gitanu Nausėda. Vizito metu buvo aptartos bendradarbiavimo stiprinimo kibernetinio saugumo srityje galimybės, situacija saugumo klausimais regione ir Europoje, taip pat diskutuota dėl artėjančio Aljanso viršūnių susitikimo, kuris vyks Londone. 

Šalies vadovas akcentavo, kad itin vertina Portugalijos solidarumą ir laiko ją artima saugumo partnere. Taip pat pabrėžė, jog NATO šalių vienybė yra itin reikšminga bei viliasi, jog aljansas bus pasirengęs ir toliau spręsti kylančius pavojus saugumo srityje, tęsiant ankstesnių NATO sprendimų įgyvendinimą. 

Lietuvoje šiuo metu yra dislokuotos Portugalijos rotacinės pajėgos, kurios dalyvauja NATO pajėgų integravimo vienete. Jos kariai yra aktyvūs Lietuvoje vykstančių karinių pratybų dalyviai, taip pat Portugalija keturis kartus vykdė ir oro policijos misiją Baltijos šalyse. Rotacijos laikotarpiu iki rugsėjo Portugalijos kariai dalyvauja jungtiniuose mokymuose su Lietuvos kariuomenės Karinėmis jūrų ir Specialiųjų operacijų pajėgomis, kurie vyksta Butigeidžio dragūnų batalione.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos