Tūkstančiai Europos Sąjungos piliečių gali netekti teisės gyventi Jungtinėje Karalystėje

Tūkstančiai Europos Sąjungos piliečių gali netekti teisės gyventi Jungtinėje Karalystėje © Pexels.com 2021-02-11 14:35

Dėl koronaviruso iš Jungtinės Karalystės laikinai išvykę Europos Sąjungos piliečiai gali prarasti teisę į statusą, kuris suteikia teisę gyventi ir dirbti šioje šalyje. Dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos, kai kurie užsieniečiai išvyko į gimtąsias šalis. Ši aplinkybė gali sugriauti planus ateityje gyventi Jungtinėje Karalystėje.

Iki šiol teisė gyventi ir dirbti Jungtinė Karalystėje po „Brexit“ suteikta jau 4,3 mln. ES piliečių, apie pusantro milijono iš jų – trumpiau nei 5 metus Jungtinėje Karalystėje gyvenę užsieniečiai, kuriems suteiktos teisės yra šiek tiek apribotos - „pre-settled“ tipo. Pagal numatytas taisykles, teisė į platesnių galimybių („settled“) statusą prarandama tuo atveju, jeigu žmogus per 5 metus iš Jungtinės Karalystės išvyksta ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui be pertraukos.

Atsižvelgdama į COVID -19 pandemijos padarinius, Jungtinės Karalystės Vyriausybė šį terminą pratęsė iki 12 mėnesių, tačiau numatyta, kad teisė į statusą bus išlaikyta tik tuo atveju, jeigu žmogus gimtojoje šalyje užsibūtų dėl ligos ar karantino apribojimų. Vyriausybė nutarė neplėsti ES piliečių laikino išvykimo priežasčių sąrašo, kuris leistų išsaugoti statusą.

Dėl ekonominių aplinkybių svetur išvykę kai kurie „settled“ statuso prašytojai po metų gali prarasti šią teisę. Turimi duomenys rodo, kad apie pusė milijono ne Jungtinėje Karalystėje gimusių žmonių nuo koronaviruso pandemijos pradžios išvyko iš šalies, didžioji dalis iš jų – ES piliečiai.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos