Veganiški meniu Portugalijos valstybinėse įstaigose reglamentuoti įstatymu

Veganiški meniu Portugalijos valstybinėse įstaigose reglamentuoti įstatymu © freephotos.cc 2019-04-25 21:21

2016 m. Portugalijos vegetarų draugija surinko daugiau nei 15 000 parašų, prašant valstybines viešojo maitinimo įstaigas, kavines į savo meniu įtraukti bent vieną veganišką patiekalą. 2017 m. Portugalijos parlamentas priėmė šį įstatymą. Visos Portugalijos mokyklos, valgyklos, universitetai, ligoninės, kalėjimai ir kt. institucijos yra įpareigotos vartotojams pasiūlyti ir augalinį maistą.

Veganizmo šalininkai itin džiaugiasi šiais pokyčiais Portugalijoje, tikimasi, jog šis įstatymas paskatins valgymo įpročių įvairovę, veganizmas bus prieinamas daugiau žmonių, taip pat tai teigiamai įtakos ne tik gyventojų sveikatą, bet su laiku prisidės ir prie aplinkos apsaugos. 

Vartotojai tampa sąmoningesni ir vis labiau suvokia gyvūninių produktų vartojimo pasekmes sveikatai, aplinkai ir etinėms problemoms, daugelis pasaulio šalių atkreipia dėmesį, jog veganiško maisto poreikis didėja.

JAV, Niujorke, žadama mėsos suvartojimą mažinti 50 procentų, o „bemėsių pirmadienių“ patiekalų pasirinkimai dabar teikiami kiekvienos miesto mokyklos meniu. Kalifornijoje ruošiamas klimatą tausojantis mokyklų priešpiečių moksleiviams įstatymo projektas. Tokius meniu be mėsos panašiu principu taip pat taiko Prancūzijoje bei Jungtinėje Karalystėje. Tikimasi, kad mokyklos tokiu būdu ženkliai prisidės prie mokinių sveikos mitybos įpročių formavimo. 

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos