Daugeliui pasiturinčių brazilų Portugalija tampa nauju traukos centru

Daugeliui pasiturinčių brazilų Portugalija tampa nauju traukos centru © freephotos.cc 2019-05-26 19:32

Brazilijos verslininkas R. Bellino po daugiau nei dešimtmečio, praleisto gyvenant Majamyje, nusprendė persikelti kitapus Atlanto vandenyno į Portugaliją, kur klesti nekilnojamojo turto rinka ir mokesčių lengvatos privilioja vis daugiau pasiturinčių brazilų.

53 metų multimilijonierius, praėjusiais metais nusipirko namus netoli Lisabonos, išskirtiniame kurorte ant kalvos, kur planuoja steigti ir kitas savo verslo įmones. Portugalijoje verslininkas galės pasinaudoti 20% pajamų mokesčio tarifu, o sulaukęs pensinio amžiaus galės gauti neapmokestinamąją pensiją.

Kaip teigia pats R. Bellino, "tai buvo galimybė gyventi mokesčių rojuje, kuris nėra sala Karibų jūroje", - taip savo apsisprendimą persikelti gyventi ir plėtoti verslą Portugalijoje aiškina multimilijonierius, kurio senelis buvo portugalas.

Šalis dar prieš dešimtmetį pristatė mokesčių lengvatas, siekdama pritraukti pasiturinčius užsieniečius. 2012 m. Portugalija turinti 10 milijonų gyventojų, pradėjo siūlyti leidimus gyventi ne europiečiams, kurie nusipirko nekilnojamojo turto už daugiau kaip 500 000 eurų.

Portugalijos nekilnojamojo turto profesionalų ir brokerių asociacijos duomenimis, 2017 m. prancūzai sudarė didžiąją dalį nekilnojamo turto pirkėjų iš užsienio (29 proc.), antroje vietoje brazilai, sudarantys 19% visų užsienio investicijų, treti – britai (11%), po jų – kinai (9%). Brazilai sparčiai vejasi prancūzus ir jau yra didžiausi užsienio investuotojai sostinėje Lisabonoje ir Porto mieste. 

Portugalija itin populiari pasiturinčių užsieniečių tarpe pasidarė kai 2014 m. baigė savo tarptautinę gelbėjimo programą, nekilnojamojo turto ir turizmo bumas transformavo ištisus miestus, – juose kūrėsi prabangūs viešbučiai, „Michelin“ restoranai, ištaigingi apartamentai bei parduotuvės. 

Be to Portugalija 2018 m. Pasauliniame taikos indekse užėmė ketvirtąją vietą - tai dar viena svari priežastis atvykti investuotojams iš Brazilijos, kuri užfiksuojamas didelis žmogžudysčių skaičius, žmonės nesijaučia saugūs. 

Tokia situacija dėl vis gausiau atvykstančių užsienio investuotojų neramina vietinius gyventojus, kurie skundžasi pakilusiomis nekilnojamojo būsto kainomis. 2018 m. vidutinė būsto kaina Lisabonoje pakilo 23,5 proc. ir pasiekė vidutiniškai 3,010 eurų už kvadratinį metrą. Nepaisant to, nekilnojamasis turtas Lisabonoje išlieka ženkliai pigesnis nei Londone ar Niujorke.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos