Portugalija nutarė įteisinti eutanaziją

Portugalija nutarė įteisinti eutanaziją © Pexels.com 2021-01-30 16:38

Portugalijos parlamentas sausio 29-ąją priėmė įstatymą, leidžiantį įteisinti eutanaziją. Teisės aktas, kuris buvo priimtas 136 balsais prieš 78 ir keturiems parlamentarams susilaikius, nepaisant Bažnyčios siekio surengti nacionalinį referendumą šiuo klausimu. Dėl šios priežasties katalikiška šalis gali tapti ketvirtąja eutanaziją įteisinusia Europos valstybe. 

Dabar - viskas Prezidento rankose.  Jis turi tris pasirinkimo variantus: pasirašyti jam pateiktą įstatymo projektą, perduoti nagrinėti konstituciniam teismui arba pasinaudoti veto teise. Prezidentui pasirašius įstatymą, jis oficialiai bus įteisintas. Uolus katalikas ir konservatorius Prezidentas Marcelo Rebelo de Sousa, perrinktas į šį postą vos praėjusią savaitę, viešai dar nėra paskelbęs savo nuomonės šiuo klausimu.

Įstatymo projektas numato teisę į savižudybę su pagalba suaugusiems pacientams „ypatingos kančios ir nepataisomos žalos“ sveikatai atvejais. Gydytojai ir psichiatrai turi patvirtinti paciento sprendimą, jeigu jo paties sugebėjimas priimti „laisvą ir informacija paremtą“ sprendimą kelia abejonių.

Gruodžio mėnesį Portugalijos kaimynė Ispanija priėmė įstatymo pataisas, įteisinama eutanazija.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos