Portugalijoje dėl sausros derlius sumažėjo perpus

Portugalijoje dėl sausros derlius sumažėjo perpus © Pexels 2023-08-31 11:37

Šią vasarą karščio bangų sukelta sausra lėmė katastrofiškai mažą visų rūšių javų ir pašarinių augalų derlių Portugalijoje. Ūkininkai skerdžia galvijus arba keičia karves avimis ir ožkomis, kad sumažintų pašarų poreikį. 

Dėl karščio ir sausros Portugalijoje sumažėjo derlius, ypač gyvulininkystės sektoriuje. Kietųjų kviečių, iš kurių gaminami makaronai, derlius sumažėjo nuo 13 000 tonų iki 8 000 tonų. Portugalija užaugina tik 18% suvartojamų grūdų, todėl derlingumo kritimas reiškia, kad grūdų importą teks dar labiau didinti.

Portugalijoje sėjos laikotarpis idealiausias yra nuo lapkričio 15 d. iki gruodžio 15 d. Visgi šiuo metu praėjusiais metais iškrito daug kritulių, kurie gerokai viršijo įprastą normą. Dėl to ūkiai negalėjo normaliai pasėti.

Labai bloga situacija yra ir su pašarais gyvuliams: žaliosios masės produktyvumas pašarų laukuose ir ganyklose, priklausomai nuo ploto, sumažėja nuo 20 iki 80 proc. Be to, laukuose maitinasi auganti šernų populiacija. Ūkininkai skaičiuoja, kad pernai šernų padaryta žala kukurūzų derliui siekė 8 mln.

Šieno, siloso ir šiaudų kainos palyginus su praėjusiu sezonu išaugo du kartus. Portugalijos gyvulių augintojai, kuriems trūksta savo pašarų, dažniausiai juos perka iš Ispanijos ir Prancūzijos. Tačiau ten taip pat sausas sezonas, o jų kaimynai už pašarus prašo fantastiškų kainų.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos