Portugalijos Konstitucinis Teismas atmetė eutanazijos įstatymą

Portugalijos Konstitucinis Teismas atmetė eutanazijos įstatymą © Pexels.com 2021-03-16 17:44

Portugalijos Konstitucinis Teismas pirmadienį atmetė eutanazijos įstatymą, kurį šalies parlamentas patvirtino sausį.

Teisės aktas, pagal kurį būtų suteikta teisė į savižudybę su pagalba suaugusiems pacientams „ypatingos kančios ir nepataisomos žalos“ sveikatai atvejais, Konstitucinio Teismo sprendimu turi būti grąžintas į parlamentą korekcijoms ir išsiųstas atgal Konstituciniam Teismui.

Savo vertinimą pateikti Konstitucinį Teismą paragino Portugalijos prezidentas, teigdamas, kad įstatyme yra „pernelyg neapibrėžtų sąvokų“. Konstitucinis teismas pareiškė, kad situacijos, kuriose būtų svarstoma eutanazijos galimybė, nebuvo apibrėžtos laikantis „reikiamo tikslumo“, o teisės į gyvybę negalima laikyti „neįveikiama kliūtimi“. Teismas nusprendė, kad „teisė į gyvybę jokiomis aplinkybėmis negali būti paversta pareiga gyventi“.

Remiantis įstatymu, gydytojai ir psichiatrai turėtų patvirtinti paciento sprendimą dėl eutanazijos, o jeigu jo sugebėjimas priimti „laisvą ir informacija paremtą“ sprendimą kelia abejonių, turėtų būti pasitelkta ir psichiatro pagalba. Portugalijos gydytojų katalikų asociacija paragino prezidentą Marcelo Rebelo de Sousą vetuoti tą teisės aktą, teikdami: „Gydytojai nėra mirties agentai!“.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos