Priežastys, dėl kurių verta gyventi Portugalijoje: II dalis

Priežastys, dėl kurių verta gyventi Portugalijoje: II dalis © Pexels 2020-10-22 12:00

Kviečiame susipažinti su priežastimis, dėl kurių žmonės nusprendžia persikraustyti į Portugaliją, laikoma viena geriausių vietų pasaulyje, ir išsiaiškinti, ar tos pačios priežastys gali suvilioti jus ir paskatinti iškeisti savo dabartinę gyvenamąją vietą į saulėtą Portugaliją.

Portugalija tituluojama viena geriausių vietų gyvenimui šiose pasaulio žiniasklaidos priemonėse:

  • 3-ioji vieta tarp geriausiųjų pasaulyje ir 1-oji Europoje vieta gyvenamajai vietai (remiantis ExpatInsider 2019“ reitingo, parengto „Internations“ - 3 milijonus emigrantų vienijančio tinklo – rezultatais;
    „Naujasis Eldoradas Europos pensininkams“ (įtakingas Prancūzijos dienraštis „LeMonde“);
  • Vienasgeriausių variantų „Oriai pensijai vaizdingoje Portugalijoje“ (Amerikietiškas žurnalas ir interneto svetainė „International living“);
  • Šalis su viena geriausių sveikatos sistemų pasaulyje (Britiškasis BBC);
  • Viena saugiausių pasaulių šalių (JAV valstybės departamentas);
  • Viena patraukliausių valstybių Europoje renkantis studijas užsienyje (Britiškosios konsultacinės bendrovės „Quacquarelli Symonds“ (QS) geriausiųjų universitetų reintingas“.

Praėjusį kartą aptarėme šiuos:

Saugumas;
Portugalijos klimatas, paplūdimiai ir gamta;
Istorinis ir kultūrinis paveldas;
Gyvenimo Portugalijoje kaina;
Sveikatos sistema;
Infrastruktūra.

O šiandien tąsiame:

Svetingumas;
Parama pensininkams ir dirbantiems;
Laikinas leidimas gyventi šalyje mainais į investavimą joje;
Išeivijos bendruomenės Portugalijoje;
Vietos, kuriose verta apsigyventi Portugalijoje.

Sveikatingumas

Portugalijos gyventojų svetingumas yra laikomas šių piliečių charakterio vizitine kortele. Gyventojai yra draugiški ir visuomet linkę padėti svečiams iš užsienio.

Tiesa tokia, kad nemaža Portugalijos piliečių dalis geba puikiai kalbėti anglų kalba, o tai labai palengvina bendravimą.

Parama pensininkams ir dirbantiems

Portugalijoje yra nustatytas Nenuolatinių gyventojų mokesčių režimas, kuris veikia kaip paskata, skirta piliečiams, keičiantiems rezidavimo vietą, pavyzdžiui į Portugaliją, mokesčių tikslais:

 

  • Pensijasužsienio valstybėse gaunantys asmenys (užsieniečiai ar Portugalijos imigrantai) 10-čiai metų yra atleidžiami nuo pajamų mokesčio;
  • Nuolatinės gyvenamosios vietos neturintys kvalifikuoti specialistai, užsiimantysveikla, kuriančia aukštos pridėtinės vertės intelektinę ar pramoninę nuosavybę, ir srities ekspertai, turintys praktinės patirties (pvz. inžinieriai, architektai, gyytojai, medikai, teisininkai, aktoriai ar vadovai) 10 metų moka mažesnio tarifo gyventojų pajamų mokestį.

 

Laikinas leidimas gyventi šalyje mainais į investavimąjoje

Suteikiamas laikinas leidimas gyventi Portugalijoje mainais į investavimą, dar vadinamas „auksine viza“, kuria siekiama pritraukti turtingus užsieniečius į Portugaliją.

Tai leidžia trečiųjų šalių piliečiams (ne Europos Sąjungos piliečiaims) investuoti Portugalijoje ir gauti leidimą laikinai gyventi. Praėjus 5-iems metams, jie gali prašyti leidimo nuolatos gyventi šalyje.

 

Išeivijos bendruomenės Portugalijoje

Užsieniečiai, gyvenantys Portugalijoje, yra iš daugybės šalių, ir tas šalių sąrašas vis plečiasi.Pagrindinės emigrantų bendruomenės Portugalijoje susiformavusios iš šių šalių: Brazilija, Žaliasis Kyšulys, Ukraina, Angola, Jungtinė Karalystė, Ispanija, Vokietija, Kinija, Prancūzija ir Rusija.

Pagrindinės veiklos

Dauguma užsieniečių atvyksta į Portugaliją dirbo ir mokymosi tikslais. Be to, pastaraisiais metais nemaža dalis užsieniečių savo pensijos laikotarpį nusprendė sieti su Portugalija, čia atsikraustydami.

Yra žmonių, investuojančių į nekilnojamąjį turtą, skatinančių miestų atsinaujinimą ir vėliau besidžiaugiančių dideliu tarptautinės trumpalaikės nuomos pelningumu.

Vietos, kuriose verta apsigyventi Portugalijoje

Prieš persikeldami, patariame apkeliauti į šalį ir pasirinkti regioną, kuris jums labiau tiktų ir patiktų, kitaip tariant, turite patys įsitikinti, kur jums geriausia gyventi Portugalijoje.

Kviečiame susipažinti su Portugalijos regionų ir salų, nuo šiaurės iki pietų, aprašymu:

Šiaurės regionas

Jeigu jus žavi žalias kraštovaizdis, jums kuo puikiausiai tiktų Šiaurės regionas, apsuptas vandens telkinių ir alsuojantis vėsiu klimatu.

Gimarainso (org.Guimarães)miestelis laikomu UNESCO paveldu ir pirmąja Portugalijos sostine, o netoliese jo plyti gyvybingas Bragos miestelis. Šios žemės išsiskiria savo Trás-os-Montes kalnais ir Alto Douro vynuogynais, kurie stebina garsiuoju Porto vynu.

Porto regionas

Jeigu jums labiau patinka kosmopolitinė sritis, Porto regionas – puikus pasirinkimas jums. Tai antras pagal dydį Portugalijos miestas, su intensyvia komercija, nesuskaičiuojama daugybe įmonių ir keletu tradicines Portugalijos kultūra alsuojančių rajonų.

Pajūrio rajone, šalia Douro upės slėnio, įsikūrusios keletas restoranų ir kavinių, kurios sutraukiadaugybęvietinių ir turistų.

Centrinis regionas

Jeigu mėgaujatės miškų ir kalnų draugija - centro regionas gali būti geriausias jūsų pasirinkimas.

Eštrela (org. SerradaEstrela) yra aukščiausias žemyninės Portugalijos kalnas, kuris sutraukia daugelį žiemos sporto mylėtojų.

Koimbro mieste įsikūręs vienas seniausių universitetų Europoje, kurio apylinkėse atsiveria puikus vaizdas į didžiausią Portugalijos upę – Mondegą.

O regiono pakrantėje įsikūręs Aveiro miestelis, vadinamas „Portugališkąja Venecija“.

Lisabona

Jeigu norite likti šalies sostinėje - Lisabona turėtų būti jūsų pasirikimas. Šis regionas yra labiausiai apgyvendintas ir jame įsikūrę dauguma didžiausių bendrovių ir geriausių šalies aukštųjų mokyklų. Prie gražiausios Tago upės žiočių įkurtas miestas stebina savo istorinio ir kultūrinio paveldo objektų gausa.

Aletejo regionas

Jeigu norite kiekvieną dieną mėgautis atsiveriančiu beribiu horizontu - turite rinktis Alentejo regioną. Šiame unikaliame regione nusidriekusios plačios lygumos, kuriose auginami kviečiai, duonos –tradicinio Alentežo virtuvės pasididžiavimo gamybai.

Algarvė

Jei norite didžiąją metų dalį mėgautis saule, švelniu klimatu ir šilta jūros vandens temperatūra, Algarvėyra tobula vieta jums. Šiame smėlio paplūdimiais nuklotame regione, kuriame karaliaujavandens sportas ir golfas, yra keletas restoranų, garsėjančių savo šviežių jūros gėrybių patiekalais. Be to, Algarvėje yra įsikūrę daugelis išeivijos bendruomenių.

Azorų salos

Mėgstantiems turtingą kraštovaizdį, susipynusį su vulkaninės kilmės dariniais - Atlanto vandenyno viduryje esančio 9 Azorų salos – geriausias pasirinkimas. Šio salyno žemėse laisvai ganosi karvės, o iš jų duodamo pienogaminamas garsusis Portugalijos sūris.

Madeira

Jeigu norite savo dienas liesti gausybės įvairių gėlių ir švelnaus klimato apsuptyje ir galimybėsmėgautis žygiais visus metus - turite pasirinkti Madeiros salą.

Kelionės tikslas – Portugalija

Pasinaudokite viešnage Portugalijoje proga ir susipažinkite su šios gražios, įvairialypės ir turtingos istorijos šalimi.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos