Vienas populiariausių startuolių taškų Europoje – Lisabona

Vienas populiariausių startuolių taškų Europoje – Lisabona © freephotos.cc 2019-02-26 20:38

Peržvelgus 2018 m. Europos startuolių centrų finansines ataskaitas, nustatyta, kurie startuolių centrai gauna daugiausia lėšų ir kaip bėgant laikui vystosi jų finansavimo padėtis. 2018 m. buvo rekordiniai ir daugelis startuolių centrų Europoje konkuravo dėl aukščiausių pozicijų. 

Tarp lyderių – Lisabona, kur precedento neturintis investicijų šuolis padidėjo daugiau kaip 2500%, palyginti su 2017 m., toliau išsirikiuoja Milanas ir Barselona, kur investicijos padidėjo maždaug 550–600%. Visų trijų miestų augimas pastebėtas dar nuo 2016 m. Lisabona pakilo per 17 pozicijų, Milanas atsikovojo savo vietą dešimtuke, o Barselona visuomet buvo žinoma ir populiari kaip potenciali investuotoja. 

Nors sprendimas pradėti savo verslą į kitoje vietovėje gali būti įtakotas daugelio veiksnių, vis tik didesnė galimybė gauti finansavimą startuoliams yra svarbi: 1 iš 5 įkūrėjų, kurie persikelia į kitus miestus, teigia, kad tai įtakoja finansavimo stoka jų gimtajame mieste. 

Visų Europoje sudaromų investicijų, trečdalis vyksta Didžiojoje Britanijoje, o Londone sudaroma 5 milijardų eurų vertės sandorių.  Po Londono rikiuojasi Paryžius ir Berlynas, kurie yra sėkmingai užėmę pozicijas geriausiuose penkiuose miestuose verslo startuoliams įsikurti.

Verta atkreipti dėmesį, kad tokie miestai kaip Tel Avivas, Stokholmas ir Hamburgas vis labiau “lipa ant kulnų” populiariausiems miestams, tokiems kaip Barselona, ​​Miunchenas ir Amsterdamas.

Nors Hamburgas ir Helsinkis nėra labiausiai investuotojų trokštamų miestų dešimtuke, tačiau patenka į labiausiai apdovanotų vietovių pagal finansavimą sąrašą. Šis nesutapimas tarp investuotojų dėmesio ir bendro populiarumo gali būti įtakotas tokių veiksnių kaip startuolių kultūra, ekosistema, verslo sudėtingumas ar pinigų vertė. 

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos