Įsigaliojus Legalizavimo reglamentui, viešųjų dokumentų judėjimas tarp ES šalių taps žymiai lengvesnis

Įsigaliojus Legalizavimo reglamentui, viešųjų dokumentų judėjimas tarp ES šalių taps žymiai lengvesnis © freephotos.cc 2019-02-06 20:55

Šiandien Vyriausybėje buvo priimtas sprendimas, jog nuo š. m. vasario 16 d. įsigalios vadinamasis Legalizavimo reglamentas, kuriuo siekiama palengvinti viešųjų dokumentų judėjimą ir keitimąsi jais tarp valstybių narių.

Lietuvos piliečiai galės žymiai lengviau nei iki šiol komunikuoti su ES šalių institucijomis, pateikiant pažymas dėl santuokos, gimimo, mirties ir kt. Dažniausiai gimimo įrašus liudijančius išrašus reikia pateikti kitų valstybių institucijoms norint studijuoti tų šalių aukštosiose mokyklose, o santuokos ar mirties išrašus – kitose ES valstybėse tvarkantis paveldėjimo dokumentus. Pasak teisingumo ministro E. Jankevičiaus, “dabar dokumentų tvarkymas vyks sparčiau, paprasčiau ir tai mažiau kainuos“. 

Asmenų prašymu civilinės metrikacijos įstaigos už 2,9 eurų mokestį galės išduoti daugiakalbę formą, kurią bus galima pateikti bet kurios ES valstybės įstaigai. Nustatyta rinkliava už daugiakalbę formą yra nedidelė, palyginus su ankstesne tvarka, kuomet žmonėms, turintiems pateikti tokius dokumentus kitų ES šalių valstybinėms įstaigoms, reikėdavo kreiptis į vertimų biurą, o vėliau į  Lietuvos užsienio reikalų ministeriją, kad jie pažymą patvirtintų. Įprasta dokumento vertimo kaina apie 15-20 eurų, dar 15 eurų kainuoja vertimo patvirtinimo mokestis.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę
Naujausios naujienos